Türkiye’nin en çok tercih edilen kamu bankalarından Ziraat Bankası, Covid-19 salgın sürecinde müşterilerine sunduğu kredi ve kredi kartı kampanyalarının ardından şimdi de kredi borçlarının ödenmesine yönelik kolaylık sağlıyor. Ziraat Bankası borcu takipte olan vatandaşlara faizsiz ödeme imkanı sunuyor.

Ziraat Bankası 2020 yılı boyunca ciddi ekonomik sıkıntılara yol açan Covid-19 salgın sürecinde hem bireysel hem de kurumsal müşterilerini çeşitli kredi kampanaları ile destekledi. Salgın sürecinin ekonomik etkilerinin hafifletmek amacı ile birçok avantaj barındıran kredi kampanyaları sunan banka şimdi de borcu takipte olan vatandaşlara avantajlı ödeme imkanı sunuyor. Ziraat Bankası borcu takipte olan ve borç miktarı 1 milyon lirayı geçmeyen müşterilerine faizsiz ödeme imkanı sunuyor. Borcun takibe alındığı tarihteki miktarını tek seferde ödemeyi kabul eden banka müşterileri bu yeni uygulamadan faydalanabilecek.

Ziraat Bankası’nın borcu takipte olan müşterilerine sunduğu bu yeni ödeme yöntemi ile borcu 1 milyon liranın altında alan müşterilere kolaylık sağlayacak. Bireysel, kurumsal ya da tarımsal müşteriler vadesi dolduğu halde ödenmemiş ya da takip sürecinde olan borçlarının, aralık ayının sonunda hesaplarına intikal etmiş kredilerini kolayca ödeyebilecekler.

Bireysel ve Kurumsal Müşteriler İçin İntikal Bakiye Sınırı Açıklandı

Türkiye’nin en çok kullanılan kamu bankası tarafından müşterilere sunulan bu fırsattan faydalanmak isteyen borcu takipte olan kişilerin temerrüt faizi de dahil olmak kaydı ile borçlarının 1 milyon lirayı aşmıyor olması gerekiyor. Bununla beraber bireysel, tarımsal ya da kurumsal müşterilerin intikal bakiyelerinin bankanın belirlediği aralıklar içinde olması gerekiyor.

Faizsiz borç ödeme kolaylığından faydalanmak isteyen bireysel müşteriler için intikal bakiyesi sınırı 100 bin lira olurken, tarımsal müşteriler için 500 bin lira olacak. Kurumsal müşteriler için intikal bakiye sınırı ise 500 bin lira olarak belirlendi.  İntikal bakiyesi bu sınırlar içinde olan ve borcu temerrüt faizi ile beraber 1 milyonu geçmeyen vatandaşlar takipteki borçlarını kolayca ödeyebilecek.

Borçlarını Tek Seferde Kapatan Müşteriler Faiz Ödemeyecek

Ziraat Bankası sunduğu yeni ödeme yöntemi ile beraber borçlarını tek seferde ödemesi gereken vatandaşlardan faiz de almayacak. Borcun takibe alındığı tarihten sonra eklenen faizler ödenmeyecek.