Bankalar emeklileri kendi bünyelerine çekmek için çeşitli kampanyalar ve fırsatlar sunmaya devam ediyorlar. Bu süreçte kredi çekmek istemeyen ancak küçük ihtiyaçları için acil nakit paraya ihtiyaç duyan emeklilere duyuru yapıldı. Bu duyuru ile birlikte Ziraat Bankası harekete geçti.

Pandemi dönemi pek çok emekli için ekonomik açıdan sıkıntılı geçti. Yaşanan ekonomik sıkıntıların ortadan kaldırılması, emeklilere bir nebze olsun destek olunması için bankalar tarafından birtakım nakit imkanları sağlanmaya devam ediyor. Ülkemizde pek çok kamu ve özel banka emekliler için sundukları fırsatları açıklamaya başladılar.

Yeni bir kampanya sonucunda emeklilere 3 bin 750 liralık nakit ödeme yapılacağı belirlendi. Bu süreçte emeklilerin hesaplarına Ziraat Bankası tarafından nakit avans limitinin tanımlanmasına karar verildi. Banka tarafından her emekliye sunulacak bu imkan sayesinde ATM’ler üzerinden kolaylıkla para çekilebilecek.

ZİRAAT BANKASI HER EMEKLİYE 3 BİN 750 LİRA VERECEK!

7

Ziraat Bankası tarafından emekli olan ve maaşlarını banka üzerinden alan müşterilere kredinin dışında farklı nakit akışı sağlayacak kampanyalar da sunulduğu belirlendi. Emeklilerin maaşları göz önünde bulundurularak artı para limiti adı altında maaşlarının dışında da acil ihtiyaçları için kullanabilecekleri bir limit verilecek.

Artı para limitini kullanmak isteyen emekliler nakit olarak çekebilecekleri gibi internet bankacılığı sayesinde online olarak da sorunsuz bir şekilde harcama yapacaklar. Banka müşterilerine özel olarak sunulan bu fırsat sayesinde acil ihtiyaçlarda kullanılan bu miktar 12 ay vadeli olarak ödenebilecek.

ÖZEL BANKALAR EMEKLİYE ARTI PARA LİMİTİ VERECEK Mİ?

Kamu bankaları tarafından uygulanan bu işlem sonrasında özel bankalar da harekete geçti. Ancak özel bankalar için süreç biraz daha farklı işliyor. Kişilerin kredi notları esas alınarak ek ödeme talebinde bulunulması gerekiyor. Her bankanın çalışma prensibine göre artı para, nakit avans ya da ek ödeme gibi farklı sistemleri bulunuyor.

Son dönemlerde Denizbank, İş Bankası, Akbank, Finansbank ve Garanti Bankasının artı para ve ek ödeme konusunda çalışmalarının olduğu ifade edildi.