Ziraat Bankası Destek Kredisine Yoğun İlgi! Vatandaşların Temel İhtiyaçlarına Çare Oldu!

Koronavirüs salgını kapsamında alınan ekonomik desteklere ek olarak kamu bankaları vatandaşa temel destek ihtiyaç kredisi vermek için kolları sıvamıştı. Pek çok vatandaş kredi ödemelerini alırken bu sürecin pek çok aileye ilaç gibi geldiği öğrenildi. Henüz başvurusu sonuçlanmayan pek çok kişi bulunuyor.

KREDİ 19.04.2020 - 13:13 19.04.2020 - 13:13

Koronavirüs salgının neden olduğu ekonomik endişeyi ortadan kaldırmak için çeşitli adımlar atıldı. Kamu bankaları tarafından verilen temel ihtiyaç destek kredisi de bu atılan adımlardan birisi oldu. Ziraat Bankası’na bu süreçte yoğun bir ilginin ve başvurunun bulunması da dikkatlerden kaçmadı. Kamu bankaları arasında en fazla başvurunun Ziraat Bankası’na gerçekleştirildiği belirlendi.

Aylık toplam geliri 5 bin liranın altında olan aileler için 10 bin liraya varan, düşük faizli, 6 ay geri ödemesiz kolay ödeme seçenekleri bulunan kredi fırsatı için neredeyse milyonlarca kişi sıraya girdi. Bu süreçte kredinin asıl amacı, işten çıkarılan, maddi durumu düşen çeşitli ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamaları üzerine kuruldu.

Temel ihtiyaç destek kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara çeşitli kolaylıklar sunuluyor. Şubeye gitmeye gerek kalmadan online kanallar üzerinden başvurunun yapılabileceği ve başvuru sürecinin takip edilebileceği biliniyor.

Vatandaşa ‘İlaç’ Gibi Geldi

Kredi başvuru sürecinin hızlı bir şekilde tamamlanması üzerine yetkililerden açıklama geldi. Online kanallar aracılığıyla sadece birkaç dakika içerisinde başvuru süreci tamamlanabiliyor.

Salgın nedeniyle ekonomik anlamda pek çok vatandaş zor günler geçiriyor. İşleri düşen, maaşını alamayan, ücretsiz izne ayrılan ve işten çıkarılan pek çok vatandaşın mağdur olduğu belirlendi. Bu dönemde Ziraat Bankası aracılığıyla da verilen kredinin pek çok vatandaşın zor günlerinde ilaç gibi geldiği ifade ediliyor. Kredi miktarı 3 bin lira 5 bin lira 7 bin 500 lira ve 10 bin lira olarak değişiklik gösteriyor. Vatandaşın ihtiyacına göre alınabilir kredi miktarı da değişiklik gösteriyor.