Para piyasalarında ve altın piyasasında yaşanan olumsuz gelişmeler, vatandaşların hizmet aldıkları pek çok sektörde yüksek oranlı zamların duyurulmasına sebep oldu. Yapılan zamlardan nasibini alan sektörlerin başında gelen gıda sektörü ise tüketicilerin en temel gıda ihtiyaçlarını dahi karşılayamamalarına yol açtı.

Artan maliyetler, yaşanan tedarik problemleri ve daha pek çok faktör çerçevesinde fahiş rakamlara ulaşan gıda fiyatları, ay sonunu getirmek konusunda güçlük çeken tüketicilerin en temel gıda ihtiyaçlarını dahi karşılayamamalarına sebebiyet verdi. Bu durumun günden güne daha da büyüne bir problem haline dönüşmesi karşısında sessizliğini bozan Ziraat Bankası, ay sonuna kadar geçerli olacak olan yeni alışveriş kampanyasının ayrıntılarını tüketiciler ile paylaştı. 

ZİRAAT BANKASI GIDA ALIŞVERİŞİ KAMPANYASI EKİM 2022

ziraat-bankasi-ay-sonuna-kadar-basvuru-yapanlara-150-tllik-gida-odemesi-yapacak (2)

Her dönemde olduğu gibi zorlu ekonomik şartların gelişmiş olduğu yeni dönemde de düzenlediği kampanyalar ile tüketicilerin bütçelerine destek olmayı hedefleyen Ziraat Bankası, bu kapsamda artan gıda fiyatları konusunda da yeni bir kampanya geliştirmiş olduğunu duyurdu. Kamu bankası, son başvuru tarihini 31 Ekim olarak belirlemiş olduğu yeni kampanyasına ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. 

Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden duyurmuş olduğu yeni alışveriş kampanyası kapsamında market, manav, kasap ve şarküteri sektörlerinden yapılan harcamalara TL desteği vereceğini bildirdi. Yeni kampanyasının yalnızca mevcut müşterilerini ilgilendirdiğini ifade eden kamu bankası, farklı günlerde yapılan her 300 TL’lik harcamaya 25 TL, toplamda ise 150 TL tutarında para puan hediyesi vereceğini belirtti. 

ZİRAAT BANKASI GIDA ALIŞVERİŞİ KAMPANYASI BAŞVURUSU EKİM 2022

TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı! TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

Ziraat Bankası yeni kampanyasına hem mobil uygulama üzerinden hem de SMS kanalı aracılığı ile başvuru yapılabileceğini belirtti. Mobil uygulama katılımları için uygulamanın açılan ekranında yer alan “kampanyalar” kısmından başvuru yapılması gerektiğini ifade eden kamu bankası, SMS katılımı için MARKET150 yazıp 4757’ye kısa mesaj gönderilmesi gerektiğini bildirdi.