Yüzbinlerce İşsiz Vatandaşı İlgilendiriyor! 14.500 Sağlık Personeli Ve Sürekli İşçi Alımı İçin Süreç Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde üniversite hastanelerinde 14.500 sağlık personeli ve sürekli işçi kadrosu için işe alım süreci başladı. Hangi üniversite hastanesine kaç yeni personel alınacağı belli oldu. Her üniversite ayrı ilan ve başvuru şartlarıyla toplamda 14.500 kişiyi işe yerleştirecek. Sürekli işçi alımları İŞKUR üzerinden yapılacak.

İŞ İLANLARI 05.05.2020 - 18:48 05.05.2020 - 18:48

Türkiye'de işsizliğin tavan yaptığı bugünlerde üniversite hastanelerinde işe başlatılacak 14.500 yeni personelin işe alım sürecinin başlamış olması büyük heyecan yarattı. İşsiz vatandaşlar kendilerine yeni bir ekmek kapısı aralayabilmek için ellerinden geleni ortaya koymaya hazırlar.

Üniversite hastanelerine tahsis edilen 14.500 kadronun 8.635'i sağlık personeli olarak istihdam ettirilecek. Bu kapsamda hemşire, psikolog, biyolog, röntgen teknisyeni, diyetisyen, eczacı, fizyoterapist, sağlık teknikeri, ebe ve laborant branşlarında alım yapılacak.

Sağlık personellerinin üniversite hastanelerine yerleştirilmelerinde KPSS puanı esas alınacak. Her üniversite her branşa göre ayrı başvuru şartları belirleyerek ilan yayınlayacak. Bu ilanlarda belirtilen şartlara uyan vatandaşlar iş başvurusunda bulunabilecekler.

Üniversite hastanelerinde 5.865 kişilik sürekli işçi kadrosunda alımlarda ise KPSS şartı istenmeyecek. Bu kadrolara İŞKUR üzerinden verilecek ilanlarla başvuru kabul edilecek. İŞKUR sisteminden yapılacak başvurular neticesinde kura ile belirlenecek vatandaşlar üniversite hastanelerinde sürekli işçi statüsünde çalışmaya başlayacaklar.

SAĞLIK PERSONELİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Her üniversite tarafından ayrı şartlar belirlenecek. Başvurular için uygulanacak genel şartlar ise şu şekilde olacak:

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Mesleki yeterlilik belgelerine sahip olmak

-KPSS'den belirtilen puanı almış olmak

-Devlete karşı suç işlememiş olmak

-Adli sicil kaydından suç kızartıcı bir suçtan dolayı mahkum olduğuna dair ibare bulunmamak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Memur olmayı engelleyecek fiziksel ve ruhsal araza sahip olmamak

-Güvenlik soruşturmasında geçerek memur olma onayı almak

Üniversiteler hastanelerde yeni çalışacak personellerin işe alımları konusunda ilanları yayınlamaya başladılar. Bu ilanlar Resmi gazete'de yayımlanarak kamuoyuna duyuruluyor. İlk yayınlanan ilanlara göre Fırat Üniversitesi 50, Selçuk Üniversitesi 38, Dokuz Eylül Üniversitesi 39 sağlık personelinin işe alınacağını duyurdu. Diğer üniversitelerin de kısa bir süre içerisinde planlamalarını yapıp ilana çıkmaları bekleniyor.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@