Yurt dışında çalışma imkanı elde etmek isteyen kişiler için Almanya kapılarını ardına kadar açtı. Konu hakkında merak edilenlerin artmasının ardından Almanya tarafından yapılan açıklama ile birlikte yurt dışında hem yaşayıp hem de çalışmak isteyen kişiler için vasıflı ve vasıfsız işçi kadrolarında yeni ilanların yer alabildiği ifade edildi. 

Özellikle de Türkiye'de yaşanan iki büyük depremin ardından Almanya tarafından yapılan açıklama ile birlikte Türkiye'deki vatandaşlara vize konusunda da daha fazla kolaylıklar sağlanacağı açıklanmıştı. Yapılan bu açıklamanın ardından pek çok firma tarafından yapılan açıklama ile birlikte yurt dışında çalışmak isteyen kişiler için Almanya yurt dışı personel alımlarını gerçekleştireceğini ifade etmiş oldu. 

40 BİN TL MAAŞ İLE ALIMLAR YAPILACAK! 

Eskiden bu yana yurt dışında Türkler açısından en fazla iş olanağının bulunduğu ülkelerden biri olan Almanya, yaşanan bu doğal afetin ardından vatandaşların daha rahat bir şekilde iş sahibi olabilmesi için imkan tanındığı ifade edilmiş oldu. Vasıflı ve vasıfsız işçi kadrolarında yapılacak olan bu personel alımları için gerekli olan başlıca personel alım şartları ise belli oldu.

18 yaşından büyükler dikkat! KPSS şartsız İŞKUR TYP personel alım ilanları yayımlandı! 18 yaşından büyükler dikkat! KPSS şartsız İŞKUR TYP personel alım ilanları yayımlandı!

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kişilerin Almanya'da hangi kadroda işe girdiği fark etmeksizin başlıca sağlanması gereken başvuru şartları bulunmaktadır. Bu şartlar ise şu şekilde verilmiştir;

  • Almanya’da çalışabilme potansiyeli göstermek,
  • Temel düzeyde de olsa Almanca bilgisine sahip olmak
  • Almanya’da yakınları olan veya Almanya ile ilişkileri bulunanlara ekstra kolaylıklar sağlanacak.
  •  Almanya’da meslek eğitimi yada başka eğitim alabilme niyetinin olması
  • Aranan meslekler için kapasitesinin olması (diploma olmasa ile alanında usta olmak)
  • Almanya’dan iş teklifi alanlara, iş anlaşması yada ortaklığı olanlara kolaylık sağlanacak.
  • Verilecek şans kartı ile ülkeye uyum sağlayan, kendi başına geçimini sağlayabilenler kalıcı olabilecek.

NASIL BAŞVURU YAPILIR? 

Konu hakkında başvuru yapmak isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de ilanlara nasıl başvuru yapılabileceği oldu. Yurt dışında yayımlanan personel alımlarına başvuru yapacak olan kişilerin yurt dışındaki ilanları sık sık paylaşan internet üzerinden paylaşımlarda bulunan şirketleri takip etmesi gerekmektedir. İlanların yakın zamanda pek çok iş bulma sitesinde paylaşılacağı öğrenildi.