Forbes Dergisi Youtube'un en çok gelir elde eden isimlerini açıkladı. 2020 yılında açtıkları Youtube kanallarından videolar yayınlayarak en çok kazanç sağlayan isimler belli oldu. Youtube'un Kralı olarak zirvenin listesinde ise 9 yaşındaki bir çocuğun olması şaşkınlık yarattı. Ryan Kaji isimli çocuk videoları aracılığı ile Youtube aracılığı ile 29,5 milyon dolar (225 Milyon TL) gelir elde etti. Aynı isim bir önceki yıl da en çok kazanan kişi olmuştu.

12,2 MİLYARLIK İZLENME!

ABD'nin Texas eyaletinde yaşayan Ryan Kaji ailesinin teşvikleri ile 2015 yılında videolar çekip onları Youtube üzerinden yayınlamaya başladı. “Ryan'ın Dünyası (Ryan's World) isimli Youtube kanalını kuran çocuk bundan ayrıca 8 kanalı daha kurdu. Ana kanalın şu anda 41,7 milyon abonesi bulunuyor. Kanalın izlenme sayısı ise 12,2 milyarı geçti.

Youtube kanalında ağırlıklı olarak oyuncak incelemeleri yaparak genelde çocuklara hitap eden Ryan Kaji çok büyük bir üne kavuştu. Ryan Kaji Youtube harici bir televizyon kanalında da kendisine ait bir program yapmaya devam ediyor.

İŞTE YOUTUBE'DA EN ÇOK KAZANAN 10 KANAL

-Ryan Kaji – 29,5 Milyon Dolar

-Mr Beast – 24 Milyon Dolar

-Dude Perfect – 23 Milyon Dolar

-Rhett and Link – 20 Milyon Dolar

-Markiplier – 1,5 Milyon Dolar

-Preston Arsement – 19 Milyon Dolar

-Nastya – 18,5 Milyon Dolar

-Blippi – 17 Milyon Dolar

-David Dobrik – 16 Milyon Dolar

-Jeffrey Lynn Steininger – 15 Milyon Dolar

isbilgisi.com