Yaşanan iki büyük deprem felaketinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan karar ile birlikte üniversite öğrencilerinin eğitimlerinden uzaktan devam etmesi kararı alınmıştı. Durum bu şekilde iken üniversitelerin açılmaya başladığı bu dönemlerde öğrencilerin alınan katkı payı ve öğrenim ücretleri hakkında yeni karar alındı. 

Resmi Gazete'de alınan bu karara göre Olağanüstü Hal ilan edilen illerde ikametgahı bulunan ve başka üniversite okuyan ya da OHAL ilan edilen illerdeki üniversitelerde okuyan öğrencilerden katkı payı ve öğrenim ücretlerinin alınmayacağı ifade edilmişti. Bunun yanı sıra da üniversiteden üniversiteye değişiklik gösteren bu ücretleri şimdiye kadar ödeyen öğrenciler için de YÖK tarafından ücretlerin geri iade edileceği bilgisi geldi. 

YÖK AÇIKLAMA YAPTI! 

Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de Bu fiyat stok yaptırır! Finish Bulaşık Makinesi Tableti Hepsi 1 Arada 50'li 29.95 TL'ye en ucuz A101'de

Konu hakkında merak edilenlerin artmasının ardından YÖK Başkanı Özvar tarafından yapılan açıklama ile birlikte 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar yılı için, "Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca depremden etkilenen öğrencilerimizden bahar yarıyılında katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacak. Öğrencilerimize bu kolaylığı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim." şeklinde karar hakkında gelen bilgiler de açıklanmış oldu.