Ana Sayfa GÜNDEM Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı bölgelerde yoğun kar yağışı beklediğini açıkladı.

7
0
Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu son dakika açıklamasında ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu hava bekliyor. Marmara’nın doğusu iç ege Akdeniz İç Anadolu Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli Tekirdağ çevreleri yağışlı geçecek. Bu bölgelerde genellikle kar yağışı ve karla karışık yağmur bekleniyor. Akdeniz kıyılarında orta Karadeniz’in kıyı kesimi ile güneydoğu Anadolu’nun bir kısmında sağanak yağış bekleniyor. Bolu Düzce ve Sakarya’nın güneydoğusu Hakkâri ve Şırnak kadar yağışların yoğun olması bekleniyor.

Ankara’da kar yağışı etkisini gösterecek dün geceden bu yana sıcaklığının düşmesi ile beraber kar yağışı da etkili olmaya başladı. Şehir içi trafikte kar yağışı zaman zaman sürücüleri engellese de belediye ekipleri bu konuda çalışmalarına devam ediyor. Meteoroloji yetkilileri yağışın geceden itibaren etkisini artıracağını ve hava sıcaklığını cuma gününden itibaren yükselmesini bekliyor.

Doğu Anadolu’da ise meteoroloji 14. bölge müdürlüğü kar yağışı bekliyor. Yarın öğle saatlerinden itibaren Hakkâri Van Bitlis kesim yoğun kar yağışı bekleniyor sıcaklıklar 2 ila 4 derece düşüş gösterecek.

İSTANBUL °C, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu

IZMIR °C, 11°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ANKARA °C, 4°C

Çok bulutlu ve aralıklı hafif kar yağışlı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here