İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yıllarca görev yapan Kadir Topbaş yaklaşık 50 gündür koronavirüs tedavisi görüyor. Kadir Topbaş'a koronavirüs teşhisi konulmasının ardından İstanbul'da özel bir hastanede tedavisine başlanmıştı. Ancak tedavi sürcinde olumlu gelişmeler şu ana kadar hiç yaşanmadı.

KADİR TOPBAŞ'IN SON SAĞLIK DURUMU NASIL?

Kadir Topbaş'ın oğlu ile tedavi gördüğü hastanenin başhekimi zaman zaman kamuoyunu bilgilendiriyorlardı. Son yapılan bilgilendirmede Kadir Topbaş'ın entübe olduğu ve yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü açıklanmıştı. Yaklaşık 10 gün önce yapılan bu açıklamanın ardından herkes Kadir Topbaş'ın sağlık durumu hakkında son bilgileri merak etmeye başladı.

ENTÜBE OLDU DİYALİZE BAĞLANDI

Edinilen son bilgilere göre koronavirüs tedavisi sonrasında durumunda iyileşme olmayan Kadir Topbaş'ın durumu daha da ağırlaşmaya başladı. Vücudu yaşam mücadelesi veren Kadir Topbaş'ın diyalize bağlandığı öğrenildi. Tedaviye karşı beklenen reaksiyonu veremeyen Kadir Topbaş'tan ailesi ve sevenleri olumlu haberler almak istiyorlar.

KADİR TOPBAŞ KİMDİR?

1945 yılında Artvin'de doğmuştur. Henüz 3 aylıkken ailesinin İstanbul'a yerleşmesi ile yaşamınının çoğunu İstanbul'da geçirmiştir. 1972 yılında Marma Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden, 1974 yılında ise Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olmuştur. Uzun yıllar serbest mimar olarak çalışmıştır. 1994 ile 1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yapmıştır. 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi'nden Beyoğlu Belediye Başkanı seçilmiştir. 2004 yılında ise AK Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterilmiş ve seçimi kazanmıştır. 2017 yılına kadar bu görevi sürdürmüş ve 2017'de Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği ile istifa etmiştir.

isbilgisi.com