YKS Sebebiyle Sokağa Çıkma Yasağı Başladı! Yasak Ne Zaman Sona Erecek?

Hafta sonu boyunca uygulanacak YKS sınavında, salgına karşı önlem alındı. Bulaşma riskinin azaltılması ve yoğunluğun engellenmesi için bir sokağa çıkma yasağı uygulandı. Bu yasak 09:30 itibari ile tüm ülkede başladı.

GÜNDEM 27.06.2020 - 09:49 27.06.2020 - 09:49

Uzun bir süredir salgın nedeniyle alınan önlemler neticesinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarına bir son verilmişti. Bu hafta yeniden sokağa çıkma yasağının uygulanmasına karar verildi. Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayacak olan yasak kısıtlı süreleri kapsayacak bir yasak olacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması ise 81 ilde geçerli olacak. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine süreç hakkında yazılı bir genelge gönderildi. Geçtiğimiz hafta Liselere Geçiş Sınavı için de belirli süreleri kapsayan bir kısıtlama getirilmişti. Bu kısıtlamanın sağlığa en uygu koşullarda uygulanması, yığılmanın engellenmesi, sosyal mesafe kurallarının aşılmaması için tamamlandığı belirlendi.

Hafta sonu iki gün boyunca uygulanacak olan yasakta YKS sonrasında binlerce öğrencinin ulaşımlarda sıkıntı yaşamamaları, buluşma riskini en aza indirmeleri ve sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için alınan bu karar bugün 09:30 saati itibariyle uygulamaya kondu.

Yasak Ne Zaman Sona Erecek?

Sokağa çıkma kısıtlaması gün boyu devam etmeyecek. Öğrencilerin sınava giriş saatleri ve sınavdan çıkış saatleri göz önünde bulundurularak bir aralık belirlendi. Bu süreçte kısıtlamanın bugün 15:00’da sona ereceği ve yaşamın normale döneceği belirlendi.

isbilgisi.com