Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde tüm bakanların katıldığı kabine toplantılarından son dönemlerde çok önemli kararlar çıktı. 2020 yılının son kabine toplantısında da yine kritik kararların alınıp kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Kabine toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Kabine toplantısında hangi kararlar alınacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 yılının son kabine toplantısının ne zaman yapılacağı belli oldu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre kabine toplantısı 28 Aralık 2020 Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde gerçekleştirilecek. Saat 15:00'da başlaması beklenen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 19:30'da alınan yeni kararları duyurması bekleniyor.

YENİ YASAKLAR GELECEK Mİ?

Kabine toplantısının en önemli gündem maddesi yine koronavirüs salgını olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuda son gelişmeler hakkında önemli bilgiler verecek ve Bilim Kurulu'nun yeni tavsiyelerini aktaracak. Ayrıca koronavirüs aşısı ile alakalı planlama hakkında da bir sunum yapacak. Bu tavsiyelere göre yeni tedbirlerin alınması hakkında karar verilecek.

YENİ DESTEKLER BELLİ OLACAK?

Son kabine toplantısından esnaflara büyük müjdeler verilmişti. Şimdi ise vatandaşlar arasında genel bir destek beklentisi ortaya çıktı. Bu nedenle kabine toplantısından bir müjde haberi yine gelebilir. Özellikle ekonomik tedbirler kapsamında vatandaşlara verilecek nakdi yardımlar için sürpriz gelişmelerin yaşanabileceği ifade ediliyor.

ASGARİ ÜCRET ZAMMINA EK MÜJDE GELECEK Mİ?

Kabine toplantısının yapılacağı gün olan 28 Aralık 2020 Pazartesi günü aynı zamanda Asgari ücret Tespit Komisyonu son toplantısını yaparak 2021 yılında uygulanacak olan asgari ücreti belirleyecek. Çıkacak rakam kabine toplantısında da ele alınacak. Oldukça zor bir yıl geçiren asgari ücretli çalışanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ek bir müjde vereceği bildirildi. Komisyonda çıkan rakamın üzerine bir ek zam yapılarak asgari ücret açıklanacak.

isbilgisi.com