Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan maaş ödemeleri protokolü kapsamında 2015 yılından bu yana bankalardan maaşlarına ek olarak ödeme hizmeti alabilen emekli vatandaşlar, yeni dönemde giderek artan enflasyon karşısında en yüksek promosyon ödemesi yapan bankaları araştırmaya devam ediyorlar. Bu kapsamda birçok özel banka her ayın başında emekli promosyonu tutarlarını güncellerken sene başından bu yana kamu bankalarının yalnızca bir kere promosyon güncellemesi yapması, gündemde sıklık ile konuşulan konu başlıklarından birisi haline geldi. 

Maaşını ve dolayısı ile de geçinebilmek için tek garantisini devlet bünyesinde muhafaza etmek isteyen milyonlarca emekli vatandaş kamu bankalarının promosyon ödemelerinden yararlanmak isterken özel bankaların gerisinde kalan promosyon ödemeleri karşısında şaşkınlığa uğradı. Ocak ayından bu yana yalnızca bir kere promosyon tutarlarını güncelleyen kamu bankalarına çağrıda bulunan yetkili isim, ilgili bankaları promosyon yarışına davet etti. 

YETKİLİDEN KAMU BANKALARINA ÇAĞRI!

yetkili-isimden-emekli-vatandaslari-heyecanlandiran-cagri-kamu-bankalari-ek-odemeleri-10-bin-t (2)

Sene başında 750 TL üst limitli emekli promosyonu kampanyalarını duyuran kamu bankaları, geçtiğimiz günlerde tutarları güncellediklerini ve üst limiti 5 bin TL olarak belirlediklerini duyurdu. Bugün birçok özel bankadan 10 bin TL’ye kadar promosyon ödemesi almak mümkün kılınmışken kamu bankalarının geride kalması, dikkatlerden kaçmadı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, kamu bankalarına seslendi. 

Ergün, emekli promosyonu ödemelerine ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Son protokolden sonra ekonomik göstergeler değişti. Özel bankalar bu durumu dikkate alarak promosyon tutarlarını yükseltti ancak kamu bankaları bu konuya ilişkin bir adım atamadı. Özel bankaların arasında oluşan rekabet ortamı sayesinde tutarlar 8-9 bin TL’ye kadar ulaştı. Buna karşın kamu bankalarının rakamları halen çok düşük, onlar da bu yarışa katılmalı.”

NEDENİNİ AÇIKLADI!

Kamu bankalarına promosyon güncellemesi çağrısında bulunmasının sebebini de açıklayan Ergün, Anadolu’da birçok özel bankanın şubesinin bulunmadığını bu yüzden de ilgili bölgelerde ikamet eden emekli vatandaşların mecburen kamu bankalarından hizmet aldıklarını belirtti. Bu durumun promosyon ödemeleri konusunda mağduriyete sebebiyet verdiğini ifade eden Ergün, kamu bankalarının ek ödeme tutarlarını gözden geçirmeleri gerektiğine dikkat çekti.