Senenin son günlerinin içerisinde olduğumuz şu dönem içerisinde ülke gündemi iyiden iyiye yoğunlaşmaya başladı. 12 gündür Meclis’te devam eden bakanlık bütçe görüşmeleri geçtiğimiz günlerde tamamlanırken şu sıralar EYT ve asgari ücret zammı mevzuları gündemden düşmemeye başladı. EYT yasasının sene bitmeden Meclis’e sunulacağı tahmin edilirken asgari ücret zammının belirlenmesine ilişkin düzenlenen görüşmelerin sonuncusu da dün yapıldı. 

Yükselen enflasyon sebebi ile sene boyunca ekonomik açıdan zor zamanlar geçiren vatandaşlar gözlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı tahmin edilen asgari ücret zammına dikerken tüketicilere kötü bir haber geldi. Henüz 2023 yılına girilmemiş olmasına rağmen emlak sektöründe zamların görülmeye başlandığını ifade eden sektör temsilcileri, yeni yıl ile birlikte fiyatların tekrar artacağını ileri sürdü. 

2+1 ve 3+1 KONUT KİRALARI ARTTI!

yeni-yil-gelmeden-zamlari-geldi-satilik-ve-kiralik-konutlarin-fiyatlari-yuzde-30-artti-bir-bu-

Bir yılı aşkın süredir arka arkaya zamlar alan ve sonuç olarak da fahiş rakamlara ulaşan ev kiraları, tüketicilerin korkulu rüyaları haline geldi. Hali hazırda geçim dertleri devam eden tüketiciler yükselen kira bedelleri sebebi ile zor günler geçirirken beklenmeyen haber sektör temsilcilerinden geldi.

Clio fiyat listesi zamlandı! En ucuz sıfır araba 826.900 TL'ye fırladı Clio fiyat listesi zamlandı! En ucuz sıfır araba 826.900 TL'ye fırladı

Sene sonuna doğru gelindiği şu günlerde emlak sektöründe hareketliliğin başladığına işaret eden sektör temsilcileri, asgari ücret zammı henüz açıklanmamış olmasına rağmen bazı bölgelerde kira artışlarının gözlenmeye başladığını ifade etti. Sektör temsilcileri ayrıca satılık konut fiyatlarının da arttığına dikkat çekti. 

“ASGARİ ÜCRET ZAMMI ORANINDA ARTIŞ YAPMAK İÇİN BEKLİYOR!”

Şu İstanbul Bahçelievler’de 3+1 kiralık dairelerin fiyatlarının 8 bin TL’den 10 bin TL’ye, 2+1 kiralık dairelerin fiyatlarının ise 7 bin TL’den 8 bin TL’ye yükseldiğini belirten emlakçılar, asgari ücret zammının açıklanmasından sonra fiyatların daha da artacağını ileri sürdü. Bazı emlakçılar ev sahiplerinin kira artış oranını, asgari ücret zammı ile doğru orantıda açıklayacağını ifade etti.