Yeni Haftada Altın Fiyatları Yükselecek Mi? Gram Altın Ve Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?

Geçtiğimiz hafta ciddi bir hareketlilik yaşanan altın piyasasında önemli gelişmeler olmaya devam ediyor. Yarın başlayacak olan yeni hafta öncesinde altın piyasasında son durum ne ? Gram altın kaç lira oldu? Çeyrek altın kaç lira oldu?

EKONOMİ 03.05.2020 - 11:22 03.05.2020 - 11:22

Altın piyasası koronavirüs sürecinde popüler bir yatırım alanı olma özelliğini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta hem yükselen hem de çıkışlar nedeniyle düşen altın fiyatları finans gündeminin en önemli maddesi haline geldi.

Yeni haftada altın fiyatları yükselecek mi? Uzmanlara göre yarın başlayacak yeni haftada altın fiyatlarında bir yükselişin meydana gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz hafta sonuna doğru perşembe ve cuma günü altın fiyatları ciddi bir ivme kaybetmişti.

Uzmanlar altında meydana gelen düşüşün nedeni olarak da FED'in açıklamasının ardından piyasalarda normalleşme eğilimi görülmesi şeklinde yorumlandı. Yatırımlarını altında korumaya alan yatırımcılar altından çıkış yaparak diğer yatırım alanlarına geçiş yaptılar. Altında meydana gelen bu çıkışların neticesinde altın fiyatları düştü.

Kapalıçarşı altın piyasasında 3 Mayıs 2020 Pazar günü altın çeşitlerinin satış fiyatı şöyle:

Gram Altın: 383 TL

Çeyrek Altın: 630 TL

Tam Altın: 2576 TL

Yarım Altın: 1259 TL

Cumhuriyet Altını: 2515 TL

isbilgisi.com