Ana Sayfa GÜNDEM Yeni Askerlik Sisteminde Temel Eğitim 2 Ay Olacak

Yeni Askerlik Sisteminde Temel Eğitim 2 Ay Olacak

Yeni askerlik sisteminde temel eğitimin 2 ay olması bekleniyor. Temel eğitim sonrası ücret ödeyenler terhis olacak.

10
0
Paylaş

Yeni Askerlik hakkında yeni detaylar da gelmeye devam ediyor. Gelen son gelişmelerle yeni askerlik sisteminde temel eğitimin 2 aydan daha kısa olacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında yeni askerlik sistemi hakkında bazı ipuçları vermişti.

Yeni sistem 3 6 9 12 ay sistemlerinin üzerinde durulduğunu ve çalışmaların devam ettiğini söyleyen Recep Tayyip Erdoğan arkadaşlarının yoğun bir şekilde yeni askerlik sistemi için çalışmalarına devam ettiğini ve bir an önce kamuoyu ile paylaşmak için sabırsız olduklarını söyledi. Hiç kimseyi mağdur etmeden ülkenin bütünlüğünü koruyarak askerlik sorununun çözüleceğini duyurdu.

Temel Eğitim 2 Ay Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en son bakanlar kurulunda yeni askerlik ile ilgili açıklama yapmıştı. Yapılan yeni çalışmada temel eğitimin 2 aydan kısa olması öngörülüyor.

Temel eğitimden sonra ise belirlenen ücreti ödeyenlerin terhis edilmesi planlanıyor yani paralı ve parasız olacak şekilde askerliğin 2 çeşit de olması çok yüksek ihtimalle gerçekleşecek.

Yeni askerlik sistemi ile ilgili düzenlemenin yerel seçimlerden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine gelmesi bekleniyor. 31 Mart seçimlerinin ardından yeni askerlik düzenlemesi ile ilgili görüşmeler Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde başlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here