Ana Sayfa GÜNDEM Yeni Askerlik Kısa Süre Sonra Yürürlüğe Giriyor

Yeni Askerlik Kısa Süre Sonra Yürürlüğe Giriyor

Gençler yeni askerlik sistemini bekliyor. Yeni askerlik kanunu kısa süre içinde çıkarılacak.

822
0
Paylaş

Yeni askerlik sistemi kısa süre içerisinde aktif edilecek. Tek tip askerlik ile ilgili detayların tamamı belli olmuştu. Çok sayıda genç yeni askerlik sisteminin ne zaman yürürlüğe gireceğini merak ediyor.  Askerlik artık tek tip olacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yeni askerlik sistemini daha önce açıklamıştı.

Şuanda silâhaltında bulunanlar ve askerlik görevini kısa süre içerisinde yerine getirecek olan gençler özellikle yeni sistemin ne zaman geleceğini merakla bekliyor. Elde edilen bilgilere göre meclisin ana konuları arasında ekonomi paketleri ve yeni askerlik sistemi gelecek.

Gençlerin büyük kısmı askerliğin kısalmasını bekliyor. Ayrıca yeni bir güncelleme yok. Askerliğin 6 ya da 9 aya düşeceği konusunda gelen bilgilerde şuanda doğrulanmış değil.

Yeni askerlik sisteminde iki yıllık üniversite mezunu olanlar içinde askerde kalma şansı doğacak. Yedek subay olarak görev yapmak isteyen 2 yıllık üniversite mezunları ihtiyaç ve isteğe göre askerde kalabilecek. Ayrıca askerde erbaş olarak kalmak isteyenlere de kolaylık yapılacak. Kalmak isteyen askerler askerdeki son 2 ayında gerekli başvuruları yaparak kalabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here