Otomobil meraklılarının yüzünü güldürecek yeni bir haber paylaşıldı. Yeni Alfa Rome Stelvio modeli sonunda Türkiye’ye geldi. Dört çekişli aracın 2.0 litrelik 200 HP ve 280 HP güce sahip iki ayrı benzinli motoru bulunuyor. 8 ileri otomatik şanzıman donanımı ile araç severleri etkileyecek olan Stelvio modeli ülkemizde de satışa sunuldu.

2020 modeli ile satışa çıkarılan araç tasarım özellikleriyle son derece dikkat çekiyor. Kendine öz dinamik sürüş karakteri bulunan arasın benzinli iki farklı motor seçeneği olması bir adım daha ön plana çıkmasını sağlıyor.

Yeni Alfa Romeo Selvio Kaç Parada Satışa Sunulacak?

Tasarımı ve donanımı ile kusursuz olarak değerlendirilen araç Nisan ayı boyunca Türkiye’de 565 bin liradan başlayan fiyatlardan alıcı ile buluşacak. Anahtar teslim satış fiyatına ek olarak, yeni tasarlanmış olan dokunmatik ekranı, 2. Seviye otonom sürüş sistemi de ekleniyor. Bilgi eğlence sistemiyle sportif bir araç olan Stelvio eğlenceli bir sürüş hazzı yaşatıyor.

SUV modeli olarak tasarlanan araç, Alfa Romeo tarihinde de bir ilke imza attı. 2020 model olan araç motor gücü, donanımı ve tasarımı olarak iki farklı şekilde satışa çıkacak. Sprint ismindeki donanımında parlak siyah cam çerçeveleri, 19 inç spor jant seçeneği, siyah kaplama egzoz çıkışları, spor deri direksiyon simidi, direksiyon simidinin üzerinde bulunan motor çalıştırma düğmesi bulunuyor. Araç meraklılar şimdiden aracı yakından görmek ve deneyimlemek için heyecan duyuyorlar. Açıklanan satış fiyatının ilk aylardan sonra artıp artmayacağı ise henüz bilinmiyor.