Ana Sayfa EKONOMİ Yazın Çalışmak İsteyen Öğrenciler Başvuru Yapabilir

Yazın Çalışmak İsteyen Öğrenciler Başvuru Yapabilir

42
0
Paylaş

Üniversite öğrencileri sosyal çalışma programı kapsamında yaz aylarında çalışabilir. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Üniversite öğrencilerinin yaz aylarında çalışabilmesi için sosyal çalışma programlarını başlattığı açıklamıştı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Üniversite eğitimi alan gençlerin daha disiplinli yaşam ve hayatı alışabilmeleri için yaz aylarında programı hayata geçirdiklerini duyurmuştu.

Başvurular 25 Haziran Salı günü başladı. Bakan Selçuk üniversite öğrencilerine 25 28 Haziran tarihlerinde internet üzerinden başvuru yaparak sosyal çalışma programına dahil olabileceğini söyledi.

Açıköğretim yüksek lisans ve doktora öğrencileri haricinde akademik ortalaması 2 ve üzeri olan öğrenciler başvuru yapabilecekler. Başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılacak proje kapsamında işe alınan öğrenciler her gün için 67 TL ücret alacak öğrenciler çalışma süreleri boyunca da sigortalı bir şekilde olacaklar.

Temmuz ağustos aylarında sürecek olan çalışma sürecine dair bakan Selçuk öğrencilerin tatil sürelerinin haftada 3 gün olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here