Altının piyasasında son dönemlerde yaşanan yükseliş yatırımcıları heyecanlandırırken yeni yatırım yapmak isteyenleri ise endişeye sürüklemişti. Bir süredir yükseliş trendinde olan altının son durumu merak konusu olmuştu. Her gün yapılan altın değerlendirmeleri ve araştırmaları sonucunda analistlerin tahminleri doğru çıkmaya başladı. Altının gram fiyatında yaşanan yükseliş bugün piyasalarda heyecana neden oldu.

Bir süredir altın güvenli liman olarak görülürken salgında yeniden ikinci dalga iddialarının görülmesinin ardından tartışmalara neden olmuştu. Bunun üzerine altının ons fiyatında yeni bir baskının oluşmaya başladığı ifade edildi. Düğün sezonunun da açılması ile birlikte altına yönelik ilgi ve talep yükselmeye başlayınca kısa sürede bu durum fiyatlar üzerinde de etkili oldu.

Gram Altın Rekora Koşuyor!

Bugün altın piyasasında meydana gelen hareketlilik dikkatlerden kaçmadı. Altının gram fiyatı bir önceki kapanışa göre yüzde 0.3 oranında bir artış yaşandı ve 390.1 lira seviyesine ulaştığı açıklandı. Pek çok kişi tarafından merak edilen çeyrek altın 640 liraya yükselirken, cumhuriyet altınının ise 2 bin 605 liradan başladığı açıklandı.

Altının ons fiyatı ise 1.773 lira seviyeden işlem görürken uzun zamandır yaşanan en büyük yükseliş olduğu dile getirildi. Altının bir süre daha piyasalarda yükselmesi bekleniyor.

isbilgisi.com