Ümraniye'de yaşayan Hasan Akman isimli vatandaş kardeşi Ecevit Akman tarafından başından vurularak öldürüldü. Kısa bir sürede polisler tarafından yakalanan Ecevit Akman emniyetteki ifadesinde cinayeti ilişkisi olduğu Hasan Akman'ın eşi yengesi A. Akman ile planladıklarını söyledi. Bu sırada A.Akman'ın öldürülen Hasan Akman'ın yeğeni tarafından mezarlıkta gizlice çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı. Bu görüntülerde A. Akman kocasının mezarı başında cinayetten dolayı af diliyordu.

SAVCILIKTA DA İTİRAF ETTİ!

Görüntülerin savcılığa ulaşmasının ardından A. Akman'ın ifadesi savcılık tarafından alındı. A. Akman buradaki ifadesinde, “Vicdan azabı çekiyorum. Olayın başında Ecevit Akman ile kocamı öldürmek için plan yaptık. Ancak ben olay günü Ecevit Akman'a kocamı öldürmemesini söyledim. O beni dinlemedi ve gidip cinayet işledi” dediği öğrenildi.

Denetimli serbestlik hükümleri gereği serbest bırakılan A. Akman'ın polis merkezine imza atmaya gitmediği ve ortadan kaybolduğu bildirildi. Cinayet kurbanı olan Hasan Akman'ın ablası ve ağabeyi de A. Akman'ın cezalandırılmasını istediler.

Ağabetini öldürdüğü için cezaevine giren Ecevit Akman ailesi ile yaptığı görüşmede yengesi A. Akman ile alkollüyken ilişkiye girdiğini, onun da bunu kendisinden habersiz olarak videoya kaydettiğini, Hasan Akman'a izletmekle tehdit ettiğini ileri sürerek cinayeti işlediğini söylediği bildirildi.

A. Akman ise olayı savcılık ifadesinde, “Ecevit ile olan ilişkimi ailesine anlattım. 2 yıldır Ecevit ile ilişki yaşıyorduk. Ancak eşim cezaevinden çıkıp geldiğinde bu ilişkiden pişmanlık duydum. Bunu Ecevit'e anlattım o da Hasan'ı öldüreceğini söyledi. Ben yapmamasını söyledim ama o gidip öldürdü. Önce kocam Hasan'ı öldürmek için Ecevit ile plan yaptığım doğru ama ben sonra bundan vazgeçtim.” şeklinde anlattı.

KARDEŞİM ONUN YÜZÜNDEN GÜNAHSIZ BİRİSİNİ ÖLDÜRDÜ

Cinayetle ilgili konuşan Hasan Akman'ın ağabeyi Mehmet Akman ise, “Kardeşim 2008 yılında bir çocuğu olan bir bayanla tanıştı. Onunla tanışması hayatımızın felaketi oldu. Onu çocuğu ile kabullenip evlendi ama rahat durmadı. Bir gün gelin bankaya gidiyorum diyerek evden ayrıldı ve bir gece gelmedi. Sonraki gün döndüğünde kaçırılıp tecavüze uğradığını söyledi. Hakan Aydın isimli bir vatandaş bir gün kapılarına gitti. Bu gelin bana tecavüz eden bu dedi. Kardeşim de Hakan Aydın'ı öldürdü. Ben de kardeşimle o dönem cezaevine girdim. Ama sonra anlaşıldı ki Hakan Aydın'ın bir kabahati yokmuş. Kardeşim bunun şeytanlığından bir kişinin canına kıydı, senelerce hapis yattı.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com