Milyonlarca emekli bayram edecek Milyonlarca emekli bayram edecek

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük deprem Türkiye'yi derinden sarsarken meclis çalışmaları askıya almıştı. 28 Şubat tarihinde yeniden çalışmalara başlayacak olan meclisten düzenlemeler ile ilgili ne gibi kararların alınacağı oldukça merak edilirken konuyla ilgili yapılacak en ufak açıklama vatandaşların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Özellikle de binlerce kişiyi yakından ilgilendiren borçlara yapılandırma ve vergi affı ile ilgili meclisten nasıl bir kararın çıkacağı merak konusu olurken borçlara yapılandırma ve vergi affı düzenlemesinin mecliste yürürlüğe girmesi bekleniyor. 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin meydana gelmesinin ardından 28 Şubat tarihinde açılacak mecliste borçlara yapılandırma ve vergi affının görüşülmesi bekleniyor. 

BORÇ YAPILANDIRMA VE VERGİ AFFI NE ZAMAN GELECEK?

Milyonlarca vatandaş deprem nedeniyle askıya alınan konular hakkında meclisten ne gibi kararların çıkacağını merakla beklemeye devam ederken deprem nedeniyle yapılandırma da askıya alınan konular arasında yerini aldı. Birçok kişi 'borçlara yapılandırma ve vergi affı ne zaman görüşülecek?' sorusunun yanıtını ararken 28 Şubat tarihinde açılacak mecliste tüm konuların teker teker görüşülmesi bekleniyor. 

28 Şubat tarihinde meclis açıldıktan hemen sonra ilk görüşülecek konunun EYT olacağı belirtilirken hemen sonrasında da vergi affı ve borçlara yapılandırma olacağı konuşuluyor. Vergi affı ve borçlara yapılandırma meclisten geçerek Resmi Gazete'de yayınlandıktan hemen sonra başvuruların alınmaya başlanacağı açıklandı. 2 bin TL altı vergi borçları ve ceza borçlarının silineceği açıklaması gelirken diğer borçlara yapılandırma ve taksit imkanının doğacağı belirtildi. Vergi affı borçlara yapılandırma kararı meclisten geçtiğinde anında haberdar olmak için isbilgisi.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.