2001 yılında yayınlanmış olan Resmi Gazete ile yürürlüğe giren ancak 2003 yılında fiilen uygulanmaya başlanan Bireysel Emeklilik Sistemi, vatandaşların çalışma hayatları içerisinde birikim yapmalarını hedeflemektedir. Aylık veya poliçe sahibinin belirlediği periyotlar içerisinde yatırılan katkı payları kapsamında emeklilik döneminde ekonomik açıdan rahat edilmesi amaçlanmaktadır. Devlet tarafından da desteklenen bu sistem, senelerdir milyonlarca vatandaş tarafından tercih edilmektedir.

Uzun süredir vatandaşlar tarafından tercih edilen özel emeklilik sistemi, bu sene ekonomik alanda gelişen olumsuz faktörler sebebi ile devletin yüzde 30 desteği ile vatandaşların katılımlarına sunulmuştur. Bu kapsamda vatandaşlara destek vermek için araya giren bankalardan birisi olarak öne çıkan Yapı Kredi Bankası, geçtiğimiz ayın sonu itibari ile başvurulara kapatmış olduğu BES kampanyasını bu ay güncelleyerek tekrar erişime açtığını bildiri. Banka, güncel BES kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

YAPI KREDİ BANKASI BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ KAMPANYASI ARALIK 2022

yapi-kredi-bankasindan-ebeveynlere-bes-hediyesi-size-75-tl-cocugunuza-200-tl-odenecek-son-basv (2)

Son açıklamalar ile birlikte devlet katkı payı yüzde 30’a yükseltilmiş olan Bireysel Emeklilik Sistemi için bir kampanya düzenlediğini duyuran Yapı Kredi Bankası, aralık ayının sonuna kadar başvuruları kabul edecek olduğu yeni kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Allianz Sigorta ile iş birliği içerisinde olduğunu belirten Yapı Kredi Bankası, 31 Aralık tarihine kadar adına poliçe düzenleyen tüm World kredi kartı kullanıcılarına 75 TL tutarında World Puan hediyesi vereceğini bildirdi. Banka ilgili poliçenin 18 yaşın altında olan bireyler için düzenlenmesi durumunda ise hediye tutarının 200 TL’ye yükseleceğini ifade etti. Kampanyadan yararlanabilmek için sisteme yatırılması gerek aylık katkı payı tutarı ise en az 250 TL olarak açıklandı. 

YAPI KREDİ BANKASI BİREYSEL EMEKLİLİK KAMPANYASINA NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi Bankası yeni kampanyasına World Mobil üzerinden başvuru yapılabileceği gibi KAZANBES yazıp 4454’e kısa SMS göndererek de dahil olunabileceğini ifade etti.