Yağmur, Sağanak, Fırtına! Meteoroloji Uyardı, Sarı Alarm Verildi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu değerlendirmesi raporunu yayınladı. Ülke genelinde meydana gelebilecek hava olaylarını bildiren Meteoroloji, beş bölgede yağmur ve sağanak yağışların etkili olacağını bildirdi. Diğer yerlerde ise az bulutlu bir havanın hakim olacağı açıklandı. İşte günün hava durumu tahmini ve beklenen hava olayları...

GÜNDEM 10.01.2021 - 08:40 10.01.2021 - 08:40

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günün hava tahminleri açıklandı. Ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir havanın etkin olacağını bildiren Meteoroloji tarafından Marmara'ya, Karadeniz'e, Ege'ye, Akdeniz'e ve İç Anadolu'ya yağış uyarısı yapıldı. Yağışların yağmur, sağanak yağmur, gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde olacağı açıklandı.

KUVVETLİ YAĞIŞLAR ETKİLİ OLACAK

İl bazında da yağış uyarısı veren Meteoroloji özellikle Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Yalova, Kocaeli ve Balıkesir için sarı alarm verdi. Özlelikle bu illerde kuvvetli yağışların hayatı olumsuz etkileyebileceği açıklandı. Vatandaşların ve yetkililerin ani su baskını ve sel felaketine karşı tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

SICAKLIKLAR DÜŞMEYE BAŞLAYACAK

Yurdun doğu kesimlerinde buzlanma ve don olaylarının meydana gelebileceğini açıklayan Meteoroloji, iç ve doğu kesimlerinde de sis ve pus hadiselerinin olabileceğini bildirdi. Sıcaklıklar hakkında yeni tahmini açıklayan Meteoroloji, Ege ve Marmara'da 4 derece sıcaklık artışı beklendiğini, Karadeniz'de ise 3 derece sıcaklık düşüşü olacağını duyurdu.

FIRTINA UYARISI!

Doğu Karadeniz'de özellikle iç bölgelerde rüzgarların şiddetlenerek fırtınaya dönüşebileceğini açıklayan Meteoroloji vatandaşların çatı uçmalarına karşı tedbirli olmaları gerektiğini belirtti.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@