Ana Sayfa TEKNOLOJİ Windows Mobile Desteği Sonlanmaya Devam Ediyor

Windows Mobile Desteği Sonlanmaya Devam Ediyor

19
0
Paylaş

Instagram daha önce yapmış olduğu açıklamada Windows işletim sistemine sahip olan telefonlarda desteğini çekeceğini duyurmuştu. Bugün de Facebook ve Messenger uygulamalarını da Windows Mobile desteğinin sona ereceği duyuruldu.

En popüler sosyal medya uygulamaları arasında yaratma Instagram Facebook ve Messenger da aldığı kararla birlikte Windows mobil işletim sistemi yüklü telefonlar da desteğini vermediğini açıkladı. Bu cihaza sahip olan telefonlardaki uygulama da artık kullanılamayacak. Yapılan açıklamaya göre 30 Nisan’dan itibaren Instagram Facebook ve Messenger Windows Mobile işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılamayacak.

Windows 10 mobile yüklü cihaz sayısı dünya genelinde çok az olsa da uygulama geliştirmeye çalışan ya da uygulaması olan büyük şirketler bu tarz konulara sıcak bakmıyor. Bu durum Instagram Facebook gibi popüler olan sosyal medya platformları için de geçerli.

30 Nisan’dan itibaren Instagram Windows 10 mobil uygulaması artık kullanılamayacak. Ancak mobil tarayıcı üzerinden Instagram’da oturum açabilirsiniz. Instagram yapmış olduğu açıklamada Windows telefon kullanan kişilere İOS ya da Android cihaz kullanmaları gerektiğini söylemeyi ihmal etmedi. Windows işletim sistemi kullanan kişiler uygulamaları marketlerden indiremeyecek ancak telefonlarının tarayıcıları aracılığıyla sosyal medya sitelerine bağlanabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here