Dünyada yaklaşık 2 milyar yüklenme ile en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp önemli bir karar aldı. Destek sayfasını güncelleyen WhatsApp artık bazı model telefonlarda çalışmayacak. Açıklanan listede yer alan telefonları kullanan kullanıcılar telefonlarını değiştirmeden WhatsApp uygulamasını açamayacaklar.

WHATSAPP HER TELEFONDA ÇALIŞMAYACAK!

WhatsApp tarafından güncellenen destek sayfasında yer alan bilgilere göre iOS 9 ve altında bulunan iPhone kullanıcıları artık bu uygulamadan yararlanamayacaklar. Android'de ise 4.0.3 sürümünün altında bulunan telefonlarda WhatsApp uygulaması çalışmayacak.

Mobil uygulamaların sürekli olarak çeşitli güvenlik önlemleri almasından kaynaklanan bir zorunlu güncellemeye tabi olan WhatsApp bu nedenle bazı kullanıcılara artık hizmet vermeyecek. Uygulamalar çeşitli güncellemelerle kullanıcıların güvenliklerini sağlamayı amaçlıyorlar. Ancak bu güncellemeler eski model telefonlara yüklenemiyor. Güvenliğe dair güncellemeyi alamayan cihazlar ise büyük bir risk oluşturuyor.

WHATSAPP'I ÇALIŞTIRMAYACAK TELEFONLARIN LİSTESİ!

2021'den itibaren WhatsApp'ın kullanılamayacağı telefonlar yine WhatsApp tarafından açıklandı. Buna göre HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr ve Samsung Galaxy S2 gibi modellerde WhatsApp uygulaması çalışmayacak. Ayrıca iPhone 4'te de bu uygulama kullanılamayacak. Ancak iPhone 4S, 5, 5S, 5C, 6 ve 6S gibi modellerde iOS 9 güncellemesi yapılırsa WhatsApp bu cihazlarda kullanılmaya devam edilecek.

isbilgisi.com