Dünyanın en yaygın şekilde kullanılan anlık mesajlaşma programı olan WhatsApp'tan skandal bir adım atıldı. Facebook'un yan kuruluşu olan WhatsApp yenigizlilik ilkelerini yayınlamaya hazırlanıyor. Bu gizlilik ilkelerine göre kullanıcıların tüm bilgileri Facebook ile paylaşılabilecek. WhatsApp kullanıcılarının tüm özel hayatı Facebook şirketinin eline geçmiş olacak.

TÜM BİLGİLER FACEBOOK'UN ELİNE GEÇECEK

WhatsApp'ın tartışma yaratan yeni gizlilik ilkelerini kabul etmeyen kullanıcılar ise bu programdan yararlanamayacaklar. 8 Şubat 2021'den itibaren geçerli olacak yeni kullanım koşulları ve gizlilik ilkeleri ile tüm WhatsApp kullanıcılarının dijital güvenliği Facebook şirketinin eline geçecek.

ONAY VERMEYEN KULLANAMAYACAK!

WhatsApp 8 Şubat 2021'den sonra kullanıcılara bir bildirim göndererek koşulları onaylamalarını talep edecek. Bu onayı vermeyenler bir daha WhatsApp programını kullanamayacaklar. Kullanıcılara bir başka elternatif de sunulmayacak.

WhatsApp'ın internet sitesinde yayınladığı yeni kullanım şartlarına göre artık kullanıcıların tüm bilgileri Facebook ile paylaşılacak. Bununla da kalınmayacak Facebook tarafından kurulmuş diğer şirketlerle de bu bilgiler paylaşılacak. Kullanıcıların tüm özel bilgileri bu şirketlerin eline geçmiş olacak.

WHATSAPP KULLANICILARIN HANGİ BİLGİLERİNİ PAYLAŞACAK?

-Hesap bilgileri

-Mesajlar

-Durum bilgisi

-Üçüncü taraf hizmetleri

-Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları

-Kullanıcı şikayetleri

-Başkasının sizin hakkınızda sağladığı bilgiler

-Konum bilgileri

-İşlem ve ödeme verileri

-Cihaz ve bağlantı bilgileri

-Kullanım ve kayıt bilgileri

-Fotoğraflar ve videolar

isbilgisi.com