WhatsApp radikal bir karar alarak yeni kullanıcı sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcıların artık bu uygulamayı kullanmaya devam edemeyeceklerini açıkladı. Bu yeni sözleşmede kullanıcıların tüm verilerinin Facebook şirketi ile paylaşma izni yer alıyor. Onay veren kullanıcılar tüm gizli bilgilerini Facebook ve yan şirketlerinin kullanımına sunacaklar. Bu durum ciddi bir güvenlik açığı oluşturacağı için insanlar WhatsApp'ın görevini yapacak yeni bir program arayışına girdiler.

WHATSAPP YERİNE SİGNAL KULLANILIR MI?

Ünlü iş insanı Elon Musk bir açıklama yaparak WhatsApp yerine Signal uygulamasının kullanılabileceğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından herkes Signal uygulaması hakkında bilgi edinmek için araştırma yapmaya başladılar. Peki Signal uygulaması nedir, ne işere yarar, güvenli midir?

SİGNAL NE İŞE YARAR?

Signal, açık kaynaklı ve şifreli bir sesli, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirilmektedir. Kullanıcılar bu uygulama ile internet üzerinden dosya, video, sesli mesaj ve fotoğraf paylaşımı yapabiliyorlar. Kişisel sohbet imkanı sağlayan ve grup görüşmelerine izin veren Signal ile görüntülü arama da gerçekleştirilebiliyor.

SİGNAL GÜVENLİ Mİ?

Signal uygulamasını kullanan kullanıcılar arasında yapılan özel görüşmeler uçtan uca şifrelenmektedir. Bu şifreler sunucularda değil kullanıcıların kendisinde depolanır. Böylelikle kimse bu mesajlara ulaşamaz.

Signal tüm bunların yanında detaylı özelliklere sahiptir. WhatsApp'ta kullanıcılara sunulan bütün imkanlar Signal'de de bulunmaktadır. Signal için en çarpıcı bilgi ise WhatsApp'ın geliştiricisi olan ekip bu programı Facebook'a sattıktan sonra yeni bir anlık mesajlaşma programı olarak Signal'i geliştirmişlerdir.

isbilgisi.com