Ana Sayfa TEKNOLOJİ Whatsapp Yeni Özelliklerini Duyurdu

Whatsapp Yeni Özelliklerini Duyurdu

Whatsapp'a 2 yeni özellik geliyor. Kısa süre içerisinde aktif olacak.

11
0
Paylaş

Dünyanın en fazla kullanılan ve milyarlarca kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a uygulama içi tarayıcı ve görsel arama olmak üzere iki farklı yeni özellik geliyor. Bir milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısı ile dünyanın en fazla tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması alanında zirvede yer alan WhatsApp iki yeni özelliği ile kullanıcılarını sevindirmeyi başardı.

Bu yeniliklerin ilki uygulama içi tarayıcı ikincisi ise görsel arama olacak. Uygulama içi tarayıcı özelliği sayesinde sohbet içerisinde yer alan web sayfalarını uygulama içerisinde açmanızı olarak sağlanacak. Bu da artık farklı bir bağlantı kullanmadan WhatsApp üzerinden herhangi bir bağlantı açmanız anlamına geliyor. Ayrıca uygulama sayesinde WhatsApp’tan ayrılmadan bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

Bu uygulama resim içinde resim özelliği ile birlikte çalışacak uygulama içi tarayıcı özelliği sayesinde kullanıcılar zararlı bir Web sayfasına gitmeleri durumunda otomatik olarak uyarı gelecek. Whatsap da size paylaşılan görselleri Google üzerinden arayabilme şansınız olacak. Görsel arama özelliği sayesinde artık bu olay son derece kolay olacak.  Görsel kaynakların sahte olup olmadığı teyit edilecek.

Yeni gelecek 2 özellik şuanda test aşamasında ve sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Bir ay içerisinde tüm kullanıcılara 2 özellik açılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here