WhatsApp ve Instagram'da silinen mesajlar nasıl geri getirilir?: WhatsApp ve Instagram hesaplarınızdan daha önce silmiş olduğunuz mesajları geri getirmek mümkün. Android telefon kullanıyorsanız söz konusu uygulamalardan silinen mesajları geri getirebilirsiniz. 

WhatsApp  ve Intagram hesaplarından silinen mesajları kurtarmak için yapılması gereken adımları sizler için araştırdık. WhatsApp ve Instagram üzerinden silinen mesajları geri getirmek için izlenmesi gereken yol şu şekilde;

WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamaları derledik! WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamaları derledik!

SİLİNEN MESAJLARI GERİ GETİRMEK İÇİN İZLENMESİ GEREKEN YOL

WhatsApp ve Intagram üzerinden silinen mesajları geri getirmek için bildirim geçmişini kullanabilirsiniz. Google'ın Android cihazlara entegre etmiş olduğu bir özelliktir. Bu özellik bildirim geçmişi adını almaktadır. Kapatıldıktan sonra bile son bildirimleri bünyesinde tutan ve açıldığındna ise kaydırarak  silmiş olduğunuz mesajı bulabileceğiniz Bildirim Geçmişi sekmesine sizi yönlendirecektir.

Bildirim geçmişi adı verilen bu sekmeye ulaşmak için Android telefonlarda şu adımlar uygulanacaktır.

İlk önce Ayarlar'a girin. Bildirimler'e tıklayın. Daha sonra Bildirim  Geçmişi'ni açarak Bildirim Geçmişini etkinleştirin. Hem WhatsApp hem de Instagram'da silmiş olduğunuz mesajlara buradan ulaşabilecekiniz. 

24 SAAT DETAYI

Silinen mesajlara ulaştığınızda aklınızda çıkarmamanız gereken şey ise bu mesajların yalnızca 24 saat görüneceğidir. Bu saat dolduktan sonra kalıcı olarak silinecektir.