Ana Sayfa TEKNOLOJİ Whatsapp Sorunu İçin Yetkililerden Açıklama Geldi

Whatsapp Sorunu İçin Yetkililerden Açıklama Geldi

Whatsapp da bugün global düzeyde bir sorun yaşandı.

7
0
Paylaş

Whatsapp Instagram’da Facebook’ta bugün sabah saatlerinden bu yana bazı problemler vardı. Dünya genelinde Whatsapp başta olmak üzere Facebook ve Instagram’a erişim sorunu yaşandı. Bu sorun çok sayıda online kullanıcı için geçerliydi.

Saat 16.00 itibarıyla sorun giderildi konuyla alakalı Ulaştırma ve altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da açıklamalarda bulundu. Whatsapp Facebook ve Instagram servislerindeki sorunun dünya genelinde olduğunu ve Türkiye’deki kullanıcıları da etkilediğini söyleyen Sayan operatörlerden kaynaklı bir sorun yok. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne kadar önemli olduğunun vurgusunu yaptı.

Dünya genelinde Whatsapp başta olmak üzere birçok sosyal medya uygulamasında sorunlar vardı. Whatsapp sorun düzeldi mi? sorusu sıklıkla araştırılırken Ulaştırma ve altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da konuyla alakalı bazı açıklamalar yaptı.

Sayan Whatsapp başta olmak üzere Instagram Facebook ve diğer sosyal medya mecralarında dünya genelinde bir sorun olduğunu vurgulayarak operatörlerden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Muhabirlere yaptığı açıklamalarda Sayan yaşanan bu aksaklıklar bütün dünya genelindeki kullanıcılara etkiliyor. Buradan anlayabileceğimiz en önemli husus yerli yazılımların kullanımının nedenli önemli olduğudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here