Ana Sayfa TEKNOLOJİ Whatsapp Rehber Zorunluluğunu Kaldırdı

Whatsapp Rehber Zorunluluğunu Kaldırdı

Whatsapp yeni özellik ile birlikte rehber zorunluluğu kalmıyor.

10
0
Paylaş

WhatsApp’a kurulduğu günden bu yana 1 kişi ile görüşebilmek için o kişinin kullandığı telefon rehberinde kayıtlı olmak gerekiyordu. Kullanıcılar için bu zorunluluk artık ortadan kalkıyor.

WhatsApp’a gelecek yeni güncelleme ile birlikte telefon rehberine ilgili kişi ekleme WhatsApp kullanıyor olması halinde görüşme gerçekleştirilebilecek. Güncelleme sonrasında kullanıcılar karşıdaki kişinin WhatsApp kullanıp kullanmadığını da tespit etme şansına sahip olacak.

Son güncelleme şu anda her telefon için aktif edilmedi.  WhatsApp bu durumu kademeli bir şekilde kullanıcılara sunmayı planlıyor. En yeni sürümü ile indiren kullanıcılar da telefonlarında otomatik olarak bu özelliğin aktif olduğunu gördü. Birkaç gün içerisinde yeni özelliği tamamen bütün telefonlarda kullanılabilmesi mümkün olacak.

WhatsApp milyarlarca kullanıcısı olan ve bütün dünyada tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamaları arasında zirvede yer alıyor. WhatsApp’a daha önce bir kişiyle görüşebilmek için o kişinin telefon rehberinde sizi eklemesi gerekiyordu. Ancak WhatsApp bu kararından vazgeçti ve devrim niteliğinde bir karar aldı.

Bu durum kullanıcılar tarafından oldukça büyük bir sorun olarak görüp görünüyordu ve WhatsApp’a bunun üzerine giderek bu durumdan vazgeçme kararı aldı. Telefon rehberinde ilgili kişi sizi ekleme WhatsApp üzerinden görüşme gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca gelecek günler güncelleme sonrasında da o kişinin WhatsApp kullanıp kullanmadığını rehbere kaydetmeden görebileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here