Whatsapp Milyonlarca Kişiye Kredi Verecek!

Whatsapp geliştirilen özellikleri ile finans dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Buna göre whatsapp kullanıcılarına kredi kullanma imkanı getirilecek.

TEKNOLOJİ 01.05.2020 - 22:50 01.05.2020 - 22:50

Dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından olan Facebook tarafından 2014'te satın alınan Whatsapp çok sayıda yeniliğin hazırlığını yapıyor. Facebook'un 19 Milyar Dolar karşılığında satın aldığı uygulama bugünlerde finansal ihtiyaçlara karşılık verecek yenilikler yapmaya hazırlanıyor.

2 yıl kadar önce Hindistan'da mobil ödeme özelliğini kullanıma açan ve bunda başarılı olan Whatsapp şimdi çıtayı daha da yukarıya çekti.

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre Whatsapp şimdi kredi verme özelliğini test etmeye başladı. Kullanıcılara kredi kullandırtacak olan Whatsapp finans sektörüne de adım atmış olacak.

Kredilerin hangi şartlarda ve ne şekilde kullandırılacağı şimdilik belli olmazken test aşamasında elde edilecek verilere göre genel kurallar belirlenecek.

Whatsapp'ın şu anda kredi verme özelliği sadece Hindistan'da açık bulunuyor. Bu ülkede yapılacak testlerin ardından tüm dünyadaki whatsapp kullanıcılarına bu özellik açılacak.

Facebook tarafından ilerleyen günlerde Whatsapp'ın kredi verme özelliği ile alakalı olarak geniş bir açıklama yapması bekleniyor.

isbilgisi.com