Whatsapp Kullananlar Dikkat! Uygulamada Yeni Dönem Başlıyor!

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma platformu Whatsapp bir dizi yeni özellik için harekete geçti. Kullanıcı deneyimini yükseltecek olan yeni özellikler heyecanla beklenmeye başladı. İşte detaylar!

TEKNOLOJİ 24.06.2020 - 15:07 24.06.2020 - 15:07

Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma platformu olan Whatsapp her geçen gün kullanıcı deneyimini geliştirmek için harekete geçiyor. Bu süreçte yeni güncellemeler ve eklediği özellikler ile birlikte platform konusunda yeni bir dönemin başlayacağı ifade ediliyor. Facebook bünyesinde bulunan uygulama bu süreç içerisinde yeni GIF özellikleri ve animasyonları ile mesajlaşmaları daha eğlenceli bir hale getirecek.

Yeni animasyonlu GIF özelliklerin tüm işletim sistemleri tarafından desteklenmesi bekleniyor. Birkaç yeni özellikle birlikte uygulamanın kullanıcı dostu bir süreç haline getirilmesi planlanıyor.

Çoklu Cihaz Dönemi Başlayacak!

Whatsapp uzun bir süredir çoklu cihaz desteği üzerinde çalışmalar yapıyor. Henüz test aşamasında olan özelliğin tam olarak ne zaman hayata geçeceği bilinmezken yakın zamanda gelmesi bekleniyor. Yeni özelliğin hayata geçirilmesinin ardından iki farklı cihaz üzerinden eş zamanlı olarak kullanılabilecek.

En büyük rakibi olan Telegram için özellik uzun zamandır kullanılıyordu. Yeni özellik şimdiden kullanıcılar arasında bir heyecana neden oldu.

Yeni bir özellik daha test aşamasında. Bu durumda süresi dolan mesajlar için 1 gün, 1 hafta ve 1 ay gibi bazı süreler belirlenebilecek. Bu sürelerin sona ermesinin ardından ise kullanıcıların mesajları otomatik olarak silinecek ve bu durum  telefonda yer kaplamasını da engelleyecek.

Test aşamasında olan güncellemeler milyonlarca Whatsapp kullanıcısını yakından ilgilendirirken aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlayacak.

isbilgisi.com