Whatsapp from facebook yazısı whatsapp uygulamasını girişte karşımıza çıkmaktadır. Whatsapp bir Facebook şirketi olduğu için karşımıza whatsapp from facebook şeklinde çıkmaktadır. Whatsapp uygulaması fecebook içeriklerini kullanıcılara sunmaktadır. Whatsapp uygulamasında bulunan veriler facebook veri tabanlarında yer almaktadır.

Whatsapp Facebook Şirketleri İle Neden Bilgi Paylaşımı Yapmaktadır?

Whatsapp uygulaması facebook şirketine bilgi paylaşımında bulunarak uygulama hizmetlerinin güvenirliliğini sağlamaktadır. Bu sebeple Facebook şirketlerinin bir uygulaması olan Whatsapp mesajlaşma uygulaması kullanıcılarına güvenli sohbet ve veri paylaşımı desteği sunmaktadır. Facebook ile paylaşılan tüm veriler yönergeler ile belirlenmektedir. Bu sebeple whatsapp uygulaması facebook ile veri paylaşımlardan kişilere sağladığı yararlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Güvenli mesajlaşma olanağı sağlamaktadır,
 • Hızlı ve güvenli aramalar gerçekleştirmek,
 • Whatsapp uygulamasındaki sunulan tüm hizmetlerin performansını arttırmak,
 • Kötü kullanımların şikâyet edilmesi özelliği ile kişilere güvenli bir hizmet kullanımı sunmak,
 • Facebook ve whatsapp arasında gönderimi paylaşımını sağlayarak kişilerin facebook gönderisini whatsapp mesajlaşmalarında rahatlıkla kullanabilmelerini sağlamak,
 • Bir şirkete veya satıcıya ait facebook hesabı üzerinden direkt whatsapp sohbet penceresine ulaşarak kolay ve hızlı bir iletişim sağlanır.

Bu sayılan sebepler ile whatsapp uygulaması, facebook şirketi ile veri paylaşmaktadır. Kullanıcıların her iki sosyal ağ platformunda da güvenli ve hızlı şekilde hizmet alabilmeleri sağlanmaktadır.

Whatsapp Facebook Şirketleri İle Hangi Bilgileri Paylaşmaktadır?

Whatsapp facebook ile sınırlı sayıda veri paylaşmaktadır. Bu bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Whatsapp uygulamasında kullanılan cep numarası,
 • Telefon hakkında bilgiler,
 • Telefona ait sürüm bilgileri,
 • Telefona ait ülke kodu,
 • Telefona ait ağ kodu,
 • Telefon güncelleme tarihi,
 • Telefona ait işletim sistemi sürümü,
 • Whatsapp son giriş bilgisi,
 • Whatsapp hesabının cep numarası adına hangi tarihte açıldığının bilgisi olarak sıralanmaktadır.

Whatsapp uygulaması Facebook şirketine kişisel tüm bilgileri en güvenli şekilde aktarmaktadır. Bu sebeple verilerde herhangi bir yanlışlık veya veri kaybı yaşanmamaktadır. Facebook şirketi ile paylaşılan her veri başka hiçbir platformda kullanılmaz. Kullanıcının bilgisi dâhilinde olmayan hiçbir özel veri facebook şirketi tarafından başka birileri ile paylaşılamaz.

Whatsapp Facebook Şirketleri İle Hangi Bilgileri Paylaşmamaktadır?

Whatsapp uygulaması bazı verileri facebook uygulaması ile paylaşmamaktadır. Bu veriler kişilerin özel birtakım verilerinden oluşmaktadır. Bu sebeple kişilerin whatsapp uygulamasına ait fotoğrafları, videoları, hesap hakkında kişisel bilgileri ve durumları gibi veriler facebook ile paylaşılmaz. Bu veriler kişinin kendi istediği olmadığı sürece whatsapp tarafından facebook ile paylaşılamamaktadır. Facebook şirketi paylaşım ilkeleri ile kişilerin hiçbir özel verisine ulaşmamaktadır. Kurallar facebook şirketi için büyük önem taşıdığından kişiler akıllarında soru işareti olmadan her iki uygulamayı da gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Whatsapp Uygulamasında Herkesin Kişisel Verisi Facebook İle Paylaşılır Mı?

Herkesin kişisel verisi facebook şirketi ile paylaşılır. Whatsapp hizmet koşullarını ve gizlilik ilkesini kabul eden her kullanıcının verileri facebook ile paylaşılmaktadır. Whatsapp uygulaması gizlilik ilkelerinde verilen tüm bilgileri kabul etmeleri durumunda facebook hesapları olmasa bile verileri facebook şirketi ile paylaşılmaktadır. Facebook ve whatsapp hizmetlerinin kalitesi ve performansı için whatsapp kullanıcısı olup da facebook hesabı olmayanlarında verileri şirkete iletilmektedir.

Whatsapp uygulamasında facebook şirketi ile paylaşılan veriler belli verilerden oluştuğundan kişiler bu konuda iki uygulamayı da güvenli bir şekilde kullanabilmektedir. Whatsapp uygulamasındaki tüm güncellemeler facebook şirketine eş zamanlı olarak iletilir. Kişiler whatsapp uygulamasında telefon numaralarını değiştirmiş ise bu durumda eş zamanlı facebook şirketinin bu değişiklikten bilgisi olur. Whatsapp uygulamasında bulunan kişiler ve mesajlar facebook ile paylaşılmaz. Güvenlik sebebi ile whatsapp uygulamasında bulunan uçtan uca şifreleme sistemi kullanıldığında kişinin bilgisi dâhilinde olmayan hiçbir paylaşım yapılamaz.

isbilgisi.com