WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamaları derledik: WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Buna rağmen mesajlaşma uygulaması olarak kullanılabilecek birden çok seçenek bulunmakta. Bu uygulamalarda WhatsApp kadar kullanılmasa da yine de tercih edilmektedir. Peki WhatsApp'a rakip olabilecek ve mesajlaşma uygulaması olarak kullanılabilecek uygulamalar hangileri?

Doğuştan lider olan burçlar! Patron olmak için doğmuşlar Doğuştan lider olan burçlar! Patron olmak için doğmuşlar

WHATSAPP'A ALTERNATİF MESAJLAŞMA UYGULAMALARI

VIBER

VIBER mesajlaşma uygulaması yine dünyada çok fazla insan tarafından kullanılmaktadır. Şu anda 260 milyondan fazla kullanıcı bulunmaktadır. Bu uygulama yine sesli mesaj gönderir. Video ve sesli arama gibi özelliklere de sahiptir.

SIGNAL

Teknoloji Vakfı'nın oluşturmuş olduğu bu uygulamada mesaj, belge, video ve fotoğraf paylaşımı yapılabilmektedir. Bunun yanında görüntülü arama da yapılmaktadır.

LINE

Line uygulaması görüntülü konuşma ve mesajlaşma imkanı sunmaktadır. Görüntülü görüşme sırasında bir de filtre ve eğlence bazlı efekt de kullanım imkanı vardır.

TELEGRAM

Telegram uygulaması WhatsApp gibi çok fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Telegram 400 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Bu uygulama ile görüntülü arama, mesajlaşma gibi özellikler bulunmaktadır. Ayrıca yazılı videolar da gönderilmektedir.

SKYPE

Skype görüntülü görüşme özelliği ile çok fazla tanınmaktadır. Bunun yanında tabi ki mesajlaşma imkanı da sunmaktadır.

BİP

Bip uygulaması tüm operatörlerin kullanma şansı olan bir uygulamadır.  BİP uygulaması telefon kapalı olsa bile bilgisayar üzerinden mesajlaşmaya izin vermektedir.