Watsons Karta Online Kaydolmak

İnternetten Watsons kart kaydı yaptırmak için kişilerin resmi internet sitelerini ziyaret etmeleri ya da mağazalara gitmeleri yeterlidir. Resmi internet sitesinden yapılacak kart kayıtlarında Watsons internet sitelerine girdikten sonra kart başvurusu menüsüne tıklamanız gerekmektedir. burada adınızı soyadınızı soran bir bölüm açılacaktır. Açılan formu doldurmanız istenmektedir. Form içerisinde sorulacak sorular şu şekilde sıralanabilir:

  • Üyelik tipi (Watsons kart seçilmelidir.)
  • Ad
  • Soyad
  • E- posta adresi
  • Cep telefonu
  • Cinsiyet
  • Şifre belirleme

Bu bölümlerin doldurulmasından sonra şifre bölümünde en az 1 rakam, en az 1 küçük ve bir büyük harf içeren bir şifre belirlenmelidir. Bu şifre ile Watsons kart içerisindeki bilgilere bu siteden ulaşım sağlanacaktır.

En alt kısımda seçenekler menüsü yer almaktadır. seçenekler menüsü üzerinden kampanyalar hakkında bilgi alma durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Seçenekler arasından SMS ile iletişim seçeneklerinin yanındaki kutucuğu işaretlemeniz halinde kampanya bilgileri size SMS ile gönderilmektedir. Bunun yanında alt kısımda bulunan E- bülten ile iletişim menüsü, e- posta adresinize kampanyaların bildirilmesini sağlar. Dilerseniz her ikisini de işaretleyebilirsiniz. Bu soruların ardından üyelik sözleşmesi ve gizlilik politikası seçenekleri ekrana gelecektir. Bu seçenekleri Okudum olarak işaretlemeniz gerekmektedir.

Watsons Mağazalarından Kart Başvurusu Yapmak

Watsons kart başvurusunu mağazalardan yapmak için kişilerin kasalara gitmesi yeterlidir. Kasada zaten tüm alışverişlerden sonra Watsons kartınızın olup olmadığı sorulmaktadır. Kartınızın olmadığını söylerseniz, kasadaki görevli, sizin bilgilerinizi alarak kart çıkarmaktadır. Kartınız için vereceğiniz bilgiler, Watsons internet sitesinde vereceğiniz bilgilerle aynıdır. Bilgilerinizi verdikten hemen sonra kartınızı teslim alabilir, o an yaptığınız alışveriş için de karttan yararlanabilirsiniz.

Watsons Kart Puan Hesaplamaları

Watsons kart puanlarını hesaplama işlemi, kartta biriken puanlara göre yapılmaktadır. kartta biriken puanlar, alışveriş sırasında yapılacak harcamalarla doğru orantılıdır. Harcamalarda her 1 TL, 1 puan getirir. Puan harcanmak istendiğinde ise 100 puan, 1 TL olarak hesaplanır. Bu doğrultuda şöyle bir hesaplama yapmak gerekirse, Watsons mağazalarında 100 TL harcadığınızda, kartınızda 1 TL birikir. Bu nedenle karttan 100 TL harcama yapmak için en az 10000 TL’lik alışveriş yapmanız gerekir.

Watsons Kartta Biriken Puanları Görmek

Watsons kart puanlarını görüntülemek için yapılması gerekenler, kasalardan ya da web sitesinden kart hesabına giriş yapmaktır. Watsons kart içindeki puanları görmek için Watsons resmi internet sitesi kullanılacaksa, öncelikle kart ekranına girilmelidir. Burada sizden kart numarası ve şifre istenecektir. Kartınızın üzerinde bulunan kart numarasını ilgili bölüme girdikten sonra, alt kısımdan kartınıza ait şifreyi girmeniz gerekecektir. Şifrenizi girdikten sonra ekranda kartınızın içinde bulunan puanlardan kampanyalara kadar pek çok seçeneği görüntüleyebilirsiniz.

Watsons Kart Kaybolması Durumu

Watsons kartın kaybolması veya çalınması halinde kişilerin Watsons müşteri hizmetleri ile irtibata geçmesi gerekecektir. 0850 755 99 87 numarasından irtibata geçilebilmektedir. Bu durumda kartınızın içinde bulunan puanlar online olarak görüntülenir. Puanlar, Watsons mağazalarında başka bir karta aktarılır. Burada alacağınız yeni kart sayesinde diğer kartınız iptal olur. Kart iptalinin ardından diğer kartınız boş, geçersiz sayılır. Böylece puanlarınızı kaybetmeden yeni bir Watsons karta sahip olabilirsiniz. Ayrıca kart yanınızda değilse de cep telefonu numarasından yararlanarak alışverişinizde puan kazanabilirsiniz.

Kaynak: isbilgisi.com