Volkswagen'in Yetkili İsminden Şok Açıklama: Araç Fiyatlarına Zam Gelecek, Yıl Sonuna Kadar Golf Satılmayacak!

Volkswagen Binek Genel Müdürü Gino Bottaro, otomotiv sektöründe yaşanan krizin ardından normalleşme süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye'de otomotiv sektörünün Avrupa'ya oranla daha hızlı toparlanacağını söyleyen Bottaro, fiyatlarda bir miktar artışın olacağını ifade etti.

OTOMOBİL 01.06.2020 - 08:51 01.06.2020 - 08:51

Volkswagen Binek Genel Müdürü Gino Bottaro otomotiv sektöründe yaşanan kriz ve bu krizin ardından toparlanma süreci ile Volkswagen'e özel gelişmeleri içeren bir değerlendirme yaptı. Otomotiv sektörünün zor bir dönemden geçtiğini belirten Gino Bottaro, krizden çıkışın hiç de kolay olmayacağını ifade etti.

TÜRKİYE HIZLI TOPARLANACAK

Toparlanma süreci ile alakalı olarak değerlendirme yapan Gino Bottaro, “Türkiye daha hızlı bir toparlanma yaşayacaktır. Ancak Avrupa'nın bu şansı olmayacak. Bu nedenle araç tedariki açısından Temmuz ayından itibaren olumlu gelişmeler yaşayabiliriz.” dedi.

ARAÇ FİYATLARINA ZAM GELECEK

Araç fiyatlarına zam geleceğinin sinyalini veren Gino Bottaro, “Pandemi sürecinde üretim maliyetleri ciddi miktarda arttı. Bu kamuoyu tarafından bilinen ve hak verilen bir durum. Volkswagen'in üretim maliyetlerinin artmasının neticesinde haftalık 2 milyar Euro üzerinde bir kayıp yaşanıyor. Bunu araç fiyatlarına tamamen yansıtmak imkansız. Ancak küçük miktarlarda zam gündeme gelecektir.” ifadelerini kullandı.

YIL SONUNA KADAR TÜRKİYE'DE GOLF SATILMAYACAK

Pandemi sonrası dönemde Türkiye odaklı Volkswagen markasının yaşacağı gelişmeler hakkında bilgi veren Gino Bottaro, “Türkiye'de Volkswagen'in yaklaşık 5 bin araçlık bir kaybı var. Buna Golf model araçlardan da gelecek 5 bin araç kaybını eklememiz gerekiyor. Pandemi süreciyle Golf model araçların üretimi tamamen durduruldu. Eylül başında yeni model Golf dediğimiz Golf 8'i Türkiye'ye getirecektik. Ancak bunu yıl sonuna ertelemek zorunda kaldık. Yıl sonuna kadar Türkiye'de Golf model araç satamayacağız.” şeklinde konuştu.

YENİ PASSATLARA  TÜRK MÜŞTERİLER YÖN VERECEK!

Volkswagen'in Passat modeli ile alakalı olarak bir açıklama yapan Gino Bottaro, “Türkiye'de en çok tercih edilen modellerden birisi Passat olmaya devam ediyor. Dünyada en çok Passat model araç satışı yapılan üçüncü ülke Türkiye oldu. Bu nedenle Passat'ın yeni tasarımına Türkiye yön veren ülkelerden birisi olacak. Türk müşterilerden gelecek yorumlarla Passat geliştirilecek.” dedi.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@