Türkiye aylarca Muğla'daki Pınar Gültekin'in vahşice katledilmesini konuşmuştu. Yaşanan bu elim olayın ardından tüm Türkiye cinayetin sorumlularının hak ettikleri cezayı almasını beklerken konuya dair şok bir iddia gündeme geldi. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Fatih Çekirge, CHP Muğla milletvekillerinden birisinin Pınar Gültekin'in babasını arayıp davadan vazgeçmesini istediğini yazdı.

ŞOK İDDİA GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ!

Pınar Gültekin cinayeti ile alakalı olarak şok iddia hakkında Fatih Çekirge'nin yazısı şu şekilde:

“Muğla'da üniversite öğrencisi genç bir kızımız olan Pınar Gültekin eski sevgilisi Metin Avcı isimli şahıs tarafından canlı canlı yakılmış ve ardından da üzerine beton dökülmüştü. İşte bu elim olayın hikayesini yazarken şok bir telefon aldım. Telefondaki kişinin iddiasına göre Pınar Gültekin'in babasını CHP'nin Muğla milletvekillerinden birisi arayarak, “Tamamkötü bir olay yaşandı. Bunu kabul ediyoruz. Karşı taraftaki aile de perişan oldu. Oğulları cezaevine girdi. Zaten cezalarını görecekler. Sen davandan vazgeç. Kamu davası sürecek. Bir de senin davanda ceza gelmesin o insanlara.” demiş.

Pınar Gültekin'in babası bu ahlaksız, insan onurunu yakışmayacak, vicdanların hiçbir yerine sığmayacak teklif karşısında, “Bunu ne ben duydum ne de siz söylediniz. Sizin kızınızı diri yakıp öldürseler ve üzerine beton dökseler siz davanızdan vazgeçer miydiniz.” yanıtını vermiş.

Açıkçası ben bu konuşmaya inanmak istemiyorum. Bir milletvekili ahlaksızca bir teklifi yapamaz. Dünyanın en ahlaksız insanı olsa bu haysiyetsizliğe cüret edemez. Ancak konuyu biraz araştırınca farklı detaylar karşımıza çıkıyor.

ANNE CHP YÖNETİCİSİ ÇIKTI!

Vahşi cinayeti işleyen Metin Avcı'nın annesi CHP'nin Muğla'dai bir ilçe yönetiminde yönetim kurulu üyesiymiş. Bu olay olduktan sonra apar topar istifa etmiş. Bahsi geçen milletvekili de o bağlantı nedeniyle ricacı olmuş.

Bu milletvekilinin ismini, kim olduğunu ben biliyorum. Kendisi çıkıp bu ahlaksızlığı açıklar mı bilmem. Ancak Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir veya baba Sıddık Gültekin o ismi açıklayacak.”

isbilgisi.com