Ana Sayfa DÜNYA Venezuela’da Yaşam Neredeyse Durdu

Venezuela’da Yaşam Neredeyse Durdu

Venezuela'da 3 gündür elektrik kesintisi yaşanıyor.

10
0
Paylaş

Venezuela’da 3 günden fazla süredir elektrik kesintisi yaşanıyor. Ülkede hayat neredeyse durma noktasına geldi. Venezuela devlet başkan yardımcısı Jorge Rodriguez, 3’üncü gününe giren elektrik kesintisi ile alakalı önemli açıklamalar yaptı. Okulların tatil edileceğini devlet daireleri ve özel işyerlerinde de çalışmaların duracağını söyledi.

Venezuela hiç şüphe yok ki ülke tarihinin en zor günlerini yaşıyor hem siyasi hem ekonomik anlamda Venezuela oldukça zor bir dönemden geçiyor. Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve bütün ülkeyi karanlığa iten elektrik kesintisi üç gündür devam ediyor. Ülke genelinde yer alan kesintinin sabotaj olma ihtimali oldukça yüksek konuyla alakalı devlet başkanı maduro da yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Venezuela iletişim Kültür ve Turizm den sorumlu devlet başkan yardımcısı Rodriguez, ülkenin resmi kanallarını açıklama yaptı. maduro’nun talimatı ile birlikte ilkokuldan üniversiteye kadar tüm eğitim öğretime ara verildi.

Devlet daireleri ve okulların yanı sıra alışveriş merkezleri gibi özel alanlarda da elektrik kesintisi olduğunu söyleyen başkan yardımcısı cuma günü yerel saatle 17 sularında başlayan bütün ülkeyi etkisi altına alan elektrik kesintisi kısa süre içerisinde halledileceğini ve tekrardan tüm bölge elektrik verileceğini söyledi.

Elektrik kesintilerinin yaşanması ile birlikte halk alışveriş merkezlerine akın etti. Ayrıca vatandaşlar park ve bahçelerde kaynaklardan evlerine su taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here