Ana Sayfa DÜNYA Venezuela’da Darbe Girişimi Başarısız Oldu

Venezuela’da Darbe Girişimi Başarısız Oldu

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "Angostura Konuşmasının 200'üncü yıl dönümü" konuşmasında darbe girişiminin başarısız olduğunu söyledi.

7
0
Paylaş

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, devlet televizyonuna çok önemli açıklamalar yaptı. Darbe girişiminin artık ortadan kalktığını ve başarısız olduğunu söyleyen Maduro “darbe girişimi başarısız oldu artık ileriye bakma diyaloglar ile çözüme gitme zamanı” şeklinde bir açıklama yaptı.

ABD askeri tehdit yaptı diyerek sözlerine başlayan Maduro her şeye rağmen yaşanan siyasi krizden bağımsızlık yolunda başarıyla çıktılarına vurgu yaptı. “Angostura Konuşmasının 200’üncü yıl dönümü” törenlerine eşiyle birlikte katılan Maduro kendinden emin bir tutum sergiledi.

Devlet Başkanı Maduro burada yaptığı konuşmada, muhalif Ulusal Meclis Başkanı Juan Guiado’yu ve ABD’yi suçlayan sözler sarf etti. Ülkesine yapılan darbe girişimini hedef alan konuşmalar yapan Maduro ABD’nin Başkanı Juan Guiado’yu geçici devlet başkanı olarak tanınmasına da vurgu yaptı.”Beyaz Saray kendi yolunu kendisi çizdi. Yapmış oldukları darbe girişimi başarısız oldu. Artık yapacakları tek bir yol var o da anlaşmak bizimle diyalog kurmak zorundalar. Biz bütün ülke liderlerinden anlayış ve sevgi bekliyoruz.”

Biz daha fazla diyalog istiyoruz. Barış için yaşıyoruz, bizler barışın savaşçıları olmalıyız. Ülkesindeki kimseye zarar gelmemesi için çaba harcadıklarını vurguladı. Maduro Rusya ve Çin gibi ülkelerden 930 ton ilaç yardımı aldıklarını ancak bunların paralarını ödediklerini söyledi. Kimsenin kölesi ya da oyuncağı değiliz. Ülkedeki ekonomik şartlar düzelecek vurgusu yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here