Ana Sayfa DÜNYA Venezuela Sona Çok Yakın

Venezuela Sona Çok Yakın

Kendisi geçici Devlet Başkanı ilan eden Guaido sona yakın olduklarını söyledi.

18
0
Paylaş

Venezuela 7 Marttan bu yana elektrik kesintisi sorunları ile uğraşıyor. 7 Mart Perşembe gününden bu yana ülkede çok ciddi elektrik kesintisi sorunlar yaşanıyor.

Kendisini geçici devlet başkanı olarak ilan eden Guaido, sonra yaklaştıklarını ve kısa süre içerisinde yeni bir çalışma ofisi açacaklarını söyledi. Kendisini geçici devlet başkanı ilan eden ulusal meclis başkanı Guaido, halkı evinin yakınlarındaki bulvara çıkmaları konusunda teşvik etmeye çalışıyor.

Halkı sokağa çıkarak elektrik kesintisini protesto etmeye davet eden Guaido, kısa süre içerisinde gereken adımların atılacağını ve sona yaklaştıklarını söyledi. Başkent Caracas’ın Santa Monica bölgesinde göstericilerle buluşan ve burada konuşma yapan Juan Guaido’nun hedefinde şu anki devlet başkanı Nicolas maduro vardı.

Asker polis ve diğer güvenlik güçleri ile birlikte temas halinde olduğunu iddia eden Guaido devlet Başkanlığı gaspının sona ermesine çok az bir süre kaldı. Çalışmalarımız meyvesini verecek ve silahlı kuvvetlerin desteğini alarak ofisime geçeceğim.

Guaido Kolombiya sınırında başarısız olan insanın yardımcısı için de önemli açıklamalarda bulundu bu yardımlarda Venezuela’nın ihtiyacı olduğunu söyleyen ve hükümetten sınır kapılarını açmasını iste Guaido gıdasız ve ilaçsız yüzlerce Venezuela yalaya yardım edilmesine izin vermeleri gerekiyor dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here