Ana Sayfa DÜNYA Venezuela Sınırı Kapatma Kararı Aldı

Venezuela Sınırı Kapatma Kararı Aldı

Venezuela ordusu Brezilya sınırı kapattı. Devlet Başkanı Maduro yardım gelmemesi adına bu emri verdi.

6
0
Paylaş

Venezuela yönetimi Brezilya sınırını kapatma kararı aldı. Muhalif parlamento ise insani Yardım getirmek için Kolombiya sınırına doğru ilerliyor. Maduro yardım tartışmalarına yönelik bir de açıklama yaptı.

Amerika’nın işgal strateji olduğunu savunan Maduro kesinlikle bu şova izin vermeyeceklerini söyledi. “Venezuela devlet başkanı Nicolas Maduro Brezilya sınırını süresiz olarak kapattıklarını açıkladı. Maduro Brezilya sınırını tüm güvence tedbirleri sağlanana kadar kapatıyoruz sınırı ne kadar süre kapalı kalacağı ise belli değil.”

Öte yandan muhalefet parlamento ise Kolombiya sınırına ulaşmak için 3 otobüsle Sabah saatlerinde yola çıktı konvoya liderlik etmesi beklenen ise muhalif lider Guaido görüntülenemedi. Guaido konvoyun durdurulması ihtimaline karşı başka bir araçla sınıra doğru ilerliyor muhalefete yakın gazeteler arasında yer alan El Nacional ise Guaido’nun içerisinde olduğu bir fotoğraf yayınladı.

Guaido daha önce yaptığı açıklamada Kolombiya sınırında 600.000 kişinin beklediğini ve herhangi bir yardım gelirse bu 600.000 kişinin gönüllü olarak orada çalışacağını söylemişti.

Devlet başkanı Nicolas Maduro hiçbir şekilde ülke insanı yardımı girmesine izin vermiyor. İnsani yardımların Amerika’nın bir oyunu olduğunu savunan Maduro muhalif lider guaido’yu da tanımadığını ilan etti. Ayrıca Venezüella ordusunun Maduro ya sadık kalması da şu ana kadar Amerika’nın hamile yapmasını kısıtlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here