Ana Sayfa DÜNYA Venezuela Kaos İçerisinde

Venezuela Kaos İçerisinde

Venezuela da işler karışmaya devam ediyor. Brezilya sınırında çıkan çatışmada 4 kişi öldü.

65
0
Paylaş

Güney Amerika ülkesi Venezuela da sular durulmuyor. Devam eden siyasi krizler ve gerilim yükselmeye devam ediyor. Amerika’nın gönderdiği İnsani Yardım konvoyunu istemeyen Maduro geri gönderilmesini talep ediyor.

Ayrıca sınıra girilmesini istemiyor sınır bölgelerde askerler ve göstericiler arasında çatışmalar yaşandı. Muhalefete yerin kaynaklardan alınan bilgilere göre bu çatışmalarda 4 kişi hayatını kaybetti muhalif lider Juan Guaido konuyla alakalı açıklamalar yaptı.

Guaido yarın ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile bir araya geleceği öğrenildi. Bu konuşmalar da Venezuela’nın geleceği ve Maduro hükümetinin yapmış olduğu insani yardım sınırlaması da konuşulacak. Kolombiya hükümeti Maduro’ya hükümetinin kararını kendileri için yok hükmünde saydığını ilan etti. Ayrıca Kolombiya devlet başkanı Venezuela da yaşanan sürecin geri dönüşünün olmadığını söyledi muhalifleri liderlik eden Guaido 25 Şubat’ta Kolombiya’nın başkenti Bogota’da ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile bir araya gelecek.

Venezuela ordusunun devlet başkanı Maduro’ya itaat etmek zorunda olmadığını söyle Guaido Washington ile bu konuları da görüşeceğini ve tüm seçenekleri masa yaptıracağını söyledi.

Öte yandan devlet başkanı Nicolas Maduro ülkesinin komşu Kolombiya ile tüm siyasi ve diplomatik ilişkileri kestiğini duyurdu. Kolombiya büyükelçisine Ülkeyi terk etmesi için 24 saat süre tanındı. Ancak Kolombiya Dışişleri Bakanı Carlos Holmes Trujillo Almagro ise Maduro’nun ülkesiyle siyasi ve diplomatik ilişkilerini kesmesini tanımadığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here