Ana Sayfa DÜNYA Venezuela Elektrik Kesintisi Sorunu Yaşıyor

Venezuela Elektrik Kesintisi Sorunu Yaşıyor

Venezuela elektrik kesintisi yaşıyor. 23 eyalatin 22'sinde elektrik kesintisi yaşandı.

6
0
Paylaş

Venezuela ekonomik ve siyasi krizlerin yanı sıra elektrik sorunuyla da uğraşıyor. maduro hükümeti elektrik kesintilerini sabotajdan kaynaklandığını söyleyerek 23 eyaletten 22’sinde elektrik kesintisinin yaşandığını duyurdu. Sorun genel anlamda devam ederken konuyla ilgili Venezuela Başkanı Maduro “ABD emperyalizmine elektrik savaşını bertaraf edilecek.” açıklamalarında bulundu.

Venezuela’nın büyük bir bölümüne elektrik verilemiyor. Ülkenin çok büyük bir kısmı elektrik sağlayan Bolivar eyaletinde Simon Bolivar hidroelektrik santral ile yapılan sabotaj sonucu ülkenin büyük kısmı elektriksiz kaldığını söyledi. Yetkili bir isim ile basın haberlerine göre dün saat 16 civarlarında nedeni belli olmayan bir arıza ile elektrik kesintisi yaşandı. Yetkililerin sabotaj sonucu olduğunu duyurdu. Bu sorun 23 aletten 22’sinde elektrik kesintisinin olduğu yönünde ayrıca başkent Caracas’ta metroların çalışmasını da etkiledi.

Elektrik enerjilerinden sorumlu olan Bakan Luis Motta Dominguez, elektrik kesintisinin tamamen Sabotaj olduğunu söyledi devlet yardımcı yardımcısı Jorge Rodriguez de, ülkeyi saatlerce elektriksiz bırakan bu sonra tamamen Sabotaj olduğunu ve sorunun kısa süre içerisinde çözüleceğini duyurdu.

Maduro ise yapmış olduğu açıklamada birlik çağrısında bulundu. Devlet başkanı Nicolas maduro ortaya çıkan bu problem karşısında Venezuela’nın birlik olmalarını söyledi. Amerikan emperyalizminin bizim halkımıza karşı devreye aldığı elektrik Savaşı’na kazanamayacağını söyleyen maduro kimse bizi yenemez dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here