Varlık Fonu'nda Berat Albayrak'ın Görevi Son Buldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan Varlık Fonu'nda Kimi Görevlendirdi?

Berat Albayrak'ın Varlık Fonu Yönetim Kurulu'ndan da istifa ettiği iddiaları doğrulandı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre Berat Albayrak'ın yerine Varlık Fonu Yönetim Kurulu'na Ahmet Burak Dağlıoğlu'nun getirildiği bildirildi. Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir?

EKONOMİ 27.11.2020 - 16:58 27.11.2020 - 16:58

Bir süre önce Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak'ın bugün de Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliğinden de istifa ettiği iddia edilmişti. Bu iddialar Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından resmen doğrulandı.

VARLIK FONU YÖNETİMİNDE GÖREVLERİ SON BULDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Berat Albayrak ile Arda Ermut'un Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerine son verildiği bildirildi. İlgili açıklama kamuoyuna Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından açıklandı. Berat Albayrak'ın sağlık sorunları nedeniyle görevden affını istediği bildirildi.

BERAT ALBAYRAK'IN YERİNE GETİRİLEN İSİM BELLİ OLDU?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bugün yapılan açıklamaya göre Berat Albayrak'ın yerine Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu getirildi. Yeni üye Ahmet Burak Dağlıoğlu bugün Varlık Fonu'nun Vahdettin Köşkü'nde yapılan Yönetim kurulu toplantısına katıldı.

AHMET BURAK DAĞLIOĞLU KİMDİR?

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. New York'ta yatırım ajansında görev yapmıştır. Şubat 2020'den itibaren Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ahmet Burak Dağlıoğlu 27 Kasım 2020'de Berat Albayrak'ın yerine Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirilmiştir.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@