Van'da 5.4 Şiddetinde Büyük Deprem! Can ve Mal Kaybı Yaşandı Mı?

Van'da bugün öğlen saatlerinde meydana gelen depremin şiddeti vatandaşları korkuttu. 5.4 şiddetinde meydana gelen deprem bölgede korku ve paniğe neden olurken henüz can ve mal kaybı hakkında bir açıklama yapılmadı. Vatandaşların büyük çoğunluğunun sokaklara koştuğu ve evlere giremedikleri belirlendi.

GÜNDEM 25.06.2020 - 13:30 25.06.2020 - 13:30

Son günlerde ülkenin çeşitli bölgelerinde yaşanan deprem koku ve paniğe neden olmuştu. Bugün gelen yeni bir deprem korku ve paniğe neden oldu. Van’da meydana gelen depremin şiddetinin yüksek olması nedeniyle çevre illerden de hissedildiği öğrenildi.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında depremin Van’ın Özalp ilçesinde yaşandığı tespit edildi. AFAD tarafından yapılan ölçümlere göre depremin şiddeti 5.4 olarak açıklandı. Henüz Boğaziçi Kandilli Rasathanesi tarafından deprem hakkında bir açıklama gelmedi.

Depremin 13.03 sularında meydana geldiği öğrenilirken, şiddetli sarsıntı bölgede bulunan vatandaşlar tarafından da hissedildi. Sarsıntının şiddeti ile panik yaşayan vatandaşlar kendilerini ev ve dükkanlardan dışarı attılar.

Can ve Mal Kaybı Yaşandı Mı?

Yaşanan şiddetli depremin ardından vatandaşların pek çoğu soluğu sokakta aldı. Evlerine giremeyen vatandaşlar yeni bir sarsıntının yaşanmasından endişe ediyorlar. Özellikle pandemi döneminde meydana gelen deprem bölgedeki endişeyi iki katına çıkardı. Bölgede hasar tespit çalışmaları devam ederken can ve mal kaybına ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı.

isbilgisi.com