Ana Sayfa EKONOMİ Van Rekor Kırdı Turistler bölgeye akın etti

Van Rekor Kırdı Turistler bölgeye akın etti

Van Mart ayında 50 bin turisti ağırladı.

57
0
Paylaş

Mart ayında tatilleri Türkiye değerlendirmek için 50 bin yabancı turist tarihi mekânları ve görü ile dikkat çeken Van’a geldi. Çoğunluğunun İranlılardan oluşturduğu turist kafilesi mart ayı boyunca Van’ın çok farklı bölgelerini gezdi.

Kültür ve Turizm müdürü Muzaffer Aktuğ yaptığı açıklamayla birlikte İranlı turist seni ilimizi tercih etmelerinden dolayı çok memnun olduklarını ve buraya gelen turistlerin de bölgeyi ziyaret etmekten dolayı çok mutlu olduğunu açıkladı.

Buradaki en büyük amacımız Van’ın güzel etkinliklerle gündeme gelmesini sağlamak diyen Muzaffer Aktuğ kesinlikle İlerleyen dönemlerde çalışmalarımız devam edecek.  Van TSO Başkan Vekili Faruk Biner:  Sadece Nevruz dönemlerinde değil yılın 12 ayında turist getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Pazar çeşitliliğine önem veren bir yapımız var.

Artık Van’da huzur ve güven ortamı sağlandı. 5 yıldan bu yana düzenlenen Van Alışveriş Festivali’ne de çok sayıda ilgi var. Özellikle İranlılar Bölgemizi çok fazla seviyor ve tercih ediyor yaptıkları alışverişler ile birlikte burada yaşayan esnafa da katkı sağlıyorlar. Muzaffer Aktuğ İranlı turistlerin ilgisini artırmak için kette hareket kazandırmak adına çalışmalarımız yapılıyor. Bu yıl beşincisi düzenlenen festivalin bizi de geride bıraktık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here