Depremin merkezi olan Kahramanmaraş ilinde kamu çalışanları için Valilik tarafından açıklama yapıldı. Yapılan bu açıklamaya göre yaşanan deprem felaketi nedeni ile vatandaşların kentte idari izinli sayılacağı ifade edildi. Bu izinden faydalanabilecek olan kişilerin yapılan açıklamalara göre , hamileler, engelliler, 10 yaş altı küçük çocuğu olan kadın memurlar, bakmakla yükümlü engelli çocuğu bulunan personellerin olması gerektiği ifade edilmiş oldu.

MEB tarafından açıklama yapıldı! 5-17 yaş arası okula giden öğrenciler için okullar tatil edildi MEB tarafından açıklama yapıldı! 5-17 yaş arası okula giden öğrenciler için okullar tatil edildi

Bu kentlerde OHAL ilan edildiği de belirtilerek bunun yanı sıra izinlerin kamu görevlileri için ikinci bir emre kadar geçerli olacağı öğrenilmiş oldu. Verilecek olan bu izin hakkında gerekli olan detay ve açıklamaları Kahramanmaraş Valiliği tarafından gerçekleştirildi. 

VALİLİK DUYURDU! 

Kahramanmaraş Valiliği tarafından resmi duyuru resmi internet sitesi üzerinden paylaşıldı. Konu hakkında Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan açıklama şu şekilde verildi;  “Kolluk kuvvetleri, sağlık hizmetleri, AFAD, belediyeler ve 112 Acil Çağrı Merkezi hizmetlerini yürüten personel ile kanuni izinler hariç hamileler, 10 yaş altı küçük çocuğu olan kadın memurlar, engelliler, bakmakla yükümlü olduğu engelli çocuğu bulunan kamu personeli ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılacaklardır. Uzaktan ve esnek çalışma usulleri ise kamu kurum ve kuruluşlarının fiziksel iyileştirilmeleri sağlanana kadar yeteri kadar personelle hizmeti aksamayacak şekilde ilçelerde kaymakamlarca, il merkezinde kurum amirlerince belirlenen usullere göre yürütülecektir” şeklindeydi. 

İzinler hakkında gerekli olan duyurular yapılarak kamu görevlilerinin bu konuda bilgilendirilmesi sağlandı.