Vakıf Bank’ın yerli üretimi desteklemek için sunduğu kredide vade süresi 12-72 ay arasında olacak ve önemlisi 1 yıl sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca kampanya ile ilgili öyle bir detay buluyor ki resmen vatandaşın menfaatine kredi kullanımınızda eğer faiz düşer ise kredi faiz uygulamalarınız düşürülecek artarsa sabit kalacak… Yerli üretimi, imal, ihracat, üretim ve yatırımı desteklemek amacıyla 50 milyarlık dev kredi kampanyası. Bankanın temsilcisinin kampanya hakkında yaptığı açıklamada, ‘yerli üretimi desteklemek, ihracat, imalat, yatırım, üretim, istihdam ortamını canlandırmayı amaçlıyoruz, bu süreçte yanlarında olmak destek de bulunmak istiyoruz, o yüzden esnafımızla, imalatçımızla, çiftçimizle her zaman omuz omuza olmaya hazırız ve kredi kullanımınızda eğer faiz düşer ise kredi faiz uygulamalarınız düşürülecek artarsa sabit kalacak’ diye açıkladı… 

Vafıfbank Müjdeyi Verdi


Vakıf Bank, yerli üretimi, imal, ihracat, üretim ve yatırımı desteklemek amacıyla 50 milyarlık dev kredi kampanyası… Kamu bankalarımızdan biri olan ve her zaman yardımlarını, desteklerini esnafın, vatandaşın üzerinden eksik etmeyen Vakıf Bank yine efsane bir kampanya ile karşımızda. Banka yerli üretimi desteklemek, ihracat, imalat, yatırım, üretim, istihdam ortamını canlandırmayı amaçlıyoruz, bu süreçte yanlarında olmak destek de bulunmak istiyoruz, o yüzden esnafımızla, imalatçımızla, stratejik olarak önemli yer tutan sektörleri canlandırmak için en önemlisi ülkede ekonomiyi canlandırmak için kampanyasını açıkladı.


Bankadan gelen başka önemli açıklama ise üretim salgın sürecinin ülke genelinde oluşturduğu ekonomik sıkıntılar sebebi ile üretimlerde ve yatırımlar duraksama yaşanmasını istemiyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın yanında olup destek olmak istiyoruz bu süreci hep birlikte dimdik ayakta atlatmak istiyoruz. Ayrıca dev kredi kampanyasında bir ilke imza atıldı ve faiz oranları merkez bankası düzenlemesine göre değil eğer faizler artarsa kredi faiziniz sabit kalıyor, azalır ise faiz oranlarınız azalmaktadır. Krediler 12-72 ay arasında vadesiz ve dilerseniz 1 yıl sonra ödemeye başlayabilirsiniz. İhracat, imalat, yatırım, üretim, istihdam ortamını canlandırmayı amaçlıyoruz, bu süreçte esnafın, girişimcinin, imalatçının vb yanlarında olmak destek de bulunmak istiyoruz, o yüzden esnafımızla, imalatçımızla, çiftçimizle her zaman omuz omuza olacağız.